28 / Лютий, 2019
27 лютого на засіданні Уряду було схвалено постанову, відповідно до якої розподілено 1,215 млрд гривень на навчання вчителів та закупівлю обладнання для першокласників, які навчатимуться у школі в межах реформи Нова українська школа у 2019-2020 навчальному році. 
«Напередодні цього навчального року ми мали великі проблеми з затримками в закупівлях обладнання для Нової української школи. Торік ми спрямували цей мільярд на новий освітній простір у квітні, сподіваючись, що органи місцевого самоврядування зможуть оперативно використати ці кошти. На жаль, так не сталося. Тому цього року ми відправили кошти ще на 2 місяці раніше. Тобто на місцях матимуть півроку, щоб підготуватися до нового навчального року. Однак я закликаю місцеві органи самоврядування не зволікати і вже зараз розпочинати підготовку до закупівель, кожен день важливий. Наші першокласники мають 1 вересня прийти у готову до роботи школу – це наша з вами спільна відповідальність», – зазначила Лілія Гриневич.
Передбачається, що, як і торік, ці кошти використовуватимуться на засадах співфінансування: обласні центри повинні будуть докласти не менше 30% власних коштів (формула 70 на 30), райони і ОТГ – не менше 10% (формула  90 на 10), а гірські території та населені пункти на лінії зіткнення – лише 5% (формула 95 на 5).
Загальний обсяг субвенції на обладнання – 950 млн грн – розподілятиметься на закупівлю меблів, дидактичних матеріалів, комп’ютерів та музичних інструментів:
25 % на закупівлю дидактичних матеріалів. Розподіл субвенції між відповідними місцевими бюджетами здійснюється за чітко визначеним алгоритмом – з урахуванням кількості класів у початкових школах в адміністративно-територіальній одиниці;
40 % на закупівлю сучасних меблів для початкових класів. Цю частину коштів розподілятимуть пропорційно до кількості учнів у початкових школах в адміністративно-територіальній одиниці;
35 % на закупівлю музичних інструментів, комп'ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для НУШ. Розподіл субвенції здійснюється з урахуванням кількості початкових шкіл в адміністративно-територіальній одиниці.
«Ще одна принципова позиція, яку ми заклали у розподіл і торік, це уникнення людського фактору у розподілі цих коштів. Саме тому в постанову ми заклали принцип пропорційності – тобто усі кошти діляться відносно кількості учнів, кількості класів та кількості шкіл з початковою школою», – пояснила Лілія Гриневич.
Ще 260 млн грн цієї субвенції буде спрямовано на підвищення кваліфікації вчителів, що братимуть перший клас у 2019-2020 навчальному році.
 
Нагадаємо, Урядом також створено Координаційну раду, яка допоможе впроваджувати реформу НУШ на місцях, зокрема контролюватиме використання виділених коштів. До складу цієї ради входить представник Асоціації міст України.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)