22 / Грудень, 2018
У 2018 році в рамках розпочатого Кабінетом Міністрів України у лютому поточного року процесу передачі земель 659 об'єднаних територіальних громад з 665 вже отримали у власність землі сільгосппризначення за межами населених пунктів. Загалом громадам передано понад 1,46 млн га таких земель.
В Україні 665 об’єднаних територіальних громад мають прямі міжбюджетні відносини. Процес передачі сільськогосподарських земель у комунальну власність ОТГ продовжиться у 2019 році. Завдяки цому об’єднані територіальні громади отримають потужний додатковий ресурс. Перші сім ОТГ отримали землі сільгосппризначення у комунальну власність 27 лютого.
 
Нагадаємо, 31 січня Уряд схвалив розпорядження про передачу земель об'єднаним громадам. 5 лютого на нараді в Кабміні Прем’єр-міністр України В.Гройсман сказав, що допомагати Уряду в цьому процесі буде Асоціація міст України.  АМУ розробила практичний посібник для ОТГ з питань передачі у комунальну власність земель, який  передано у громади-члени АМУ та у регіональні відділення Асоціації.​
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)