А.Кіфер: АМУ - це потужний рушій утвердження на місцевому рівні принципів демократичного врядування, гендерної рівності і публічної етики

24 / Червень, 2019
20 червня в Одесі в рамках ХV Українського муніципального форуму пройшов День Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи. Захід організовано в рамках проєкту «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні», який спільно реалізують Асоціація міст України та Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи.
У Форумі взяли участь майже 500 учасників: голови громад-членів АМУ, представники Парламенту, Уряду та профільних міністерств, експертного середовища, закордонні партнери Асоціації міст України.
Під час завершальної сесії Дня Конгресу Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер сказав, що він пишається очільниками громад, тому що вони зробили чудову роботу у напрямку впровадження реформи місцевого самоврядування.
«Сьогодні ми обговорили ключові питання, що стосуються розвитку демократичного врядування, впровадження гендерної рівності та публічної етики, які є фундаментальними принципами демократії. На сьогоднішній день можна із впевненістю сказати, що процес утвредження демократії в Україні є незворотнім, але він також має бути ще й якісним, над чим ми з вами і працюємо разом», - сказав А.Кіфер.
Генеральний секретар КМРВ РЄ наголосив, що Асоціація міст України – це потужна організація, яка стоїть на захисті інтересів громад та допомагає їм вести ефективний діалог з центральною владою: «Асоціація міст України сприяє розвитку в Україні демократії на принципах відкритості, рівності та етичності, цим самим розбудовуючи місцеве самоврядування європейського зразка. АМУ може стати центром інновацій, креативності, щоб голови могли мати більше можливостей для покращення життя громад».
А.Кіфер підкреслив, що для реалізації поставлених цілей необхідна стійка правова база, яка забезпечить інноваційні підходи у пошуках нових варіантів рішень та розвитку муніципалітетів: «Треба переконати усіх у важливості реформ, що зробить Україну повноцінним членом європейської родини».
Він також висловив сподівання, що центральна влада почує Асоціацію міст України та підтримуватиме громади у реалізації реформи місцевого самоврядування і вирішенні проблемних питань сіл, селищ та міст, озвучених під час ХV Українського муніципального форуму. «У свою чергу, Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи і надалі сприятиме налагодженню співробітництва між Урядом та Асоціацією міст України для реалізації основоположних демократичних принципів та становлення сильного, спроможного місцевого самоврядування європейського зразка», - відзначив А.Кіфер.
 
 Проєкт «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні» виконується Асоціацією міст України та Конгресом місцевих і регіональних влад Ради Європи та є частиною Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 роки. Меморандум про взаєморозуміння у реалізації проєкту «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні» підписали 25 вересня 2018 року Голова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко та Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад (КМРВ) Ради Європи Андреас Кіфер  (читати більше тут і тут).
Метою Проєкту є покращення якості місцевої демократії в Україні шляхом посилення інституційних структур та національних асоціацій в їх діяльності, спрямованій на впровадження принципів етики в процесі прийняття рішень та врядування, орієнтованого більше на залучення громадян, відповідальність та прозорість органів місцевого врядування.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)