08 / Листопад, 2018

Учора, 7 листопада 2018 року, відбулась Технічна робоча нарада з обговорення Програмного документа зі створення центрів професійної досконалості та інновацій в Україні. Участь у заході взяли народний депутат України Ірина Констанкевич, представники Європейського Союзу, профільних міністерств, секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, обласних департаментів, експертного середовища та закладів професійної освіти. Від Асоціації міст України участь в обговоренні взяла аналітик з питань освіти Людмила Мозгова. Технічна нарада організована Європейським фондом освіти, що вже три роки є партнером Асоціації міст України.

  

Модерував захід спеціаліст у сфері управління системою освіти та навчання протягом життя Європейського фонду освіти Мануель Гальвін Аррібас.

«Ми не говоримо «реформа професійної освіти» а стверджуємо, що будемо здійснювати модернізацію професійної освіти», ‒ такими словами розпочав нараду заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей. Він також наголосив на тому, що змінюється законодавство в сфері професійної освіти, і подякував Європейському фонду освіти та учасникам заходу за співпрацю.

Народний депутат України, голова підкомітету з питань позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти та освіти дорослих Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Ірина Констанкевич наголосила на важливості оновлення освітнього середовища у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, а також розповіла про рішення Комітету у частині забезпечення прав здобувачів освіти на здобуття професійної освіти.

  

Під час технічної наради обговорювався Програмного документа «Створення центрів професійної досконалості та інновацій в Україні ‒ важливі питання та ключові можливості щодо сприяння аналізу процесі реалізації політики та діалогу у звʼязку з реформуванням українських мереж професійної освіти».

Під час обговорення аналітик АМУ Людмила Мозгова звернула увагу на необхідність мотивації не тільки зацікавлених сторін у заснуванні центрів професійної досконалості, а й засновників таких центрів. Основними ідеями, які вдалось АМУ внести в текст проекту документа, є:

  1. Центр професійної досконалості не новий тип закладу, а заклад, який має такий статус.
  2. Засновниками можуть бути як держава, так і органи місцевого самоврядування, а також приватні особи. Окрім того, до центрів професійної досконалості передусім має застосуватись право на державно-приватне партнерство у цій сфері.
  3. Центр професійної досконалості може бути створений як новий заклад, так і функціонувати на базі закладу професійно-технічної освіти, який має відповідну матеріально-технічну базу та кадровий склад.
  4. Керівництво центром професійної досконалості здійснює виконавчий керівник центру та рада центру професійної досконалості, до складу якої входить засновник, його виконавчі органи та інші стейкхолдери.

За словами спеціаліста у сфері управління системою освіти та навчання протягом життя Європейського фонду освіти Мануеля Гальвіна Аррібаса підсумковий документ буде презентований не пізніше березня 2019 року.

Наприкінці зустрічі представники Європейського фонду освіти подякували учасникам за активність та співпрацю.

Аналітичний центр АМУ

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)