25 / Вересень, 2020

Асоціація міст опрацювала проєкт наказу Міністерства охорони здоров’я України «Деякі питання обсерваторів, тимчасових закладів охорони здоров’я  (спеціалізованих шпиталів)». АМУ звертала увагу Міністерства про необхідність прийняття такого наказу у травні 2020 року. Відповідь від Міністерства тут.
У Порядку облаштування та функціонування обсерваторів Проєкту наказу передбачено, що «Фінансування витрат на облаштування та функціонування обсерваторів здійснюється за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів (в тому числі за рахунок резервних фондів цих бюджетів) чи інших джерел, не заборонених законом».
АМУ звернула увагу, що розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 року №338-р (зі змінами) «Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації» установлено для єдиної державної системи цивільного захисту на всій території України режим надзвичайної ситуації до 31 жовтня 2020 року. Згідно зі статтею 96 Кодексу цивільного захисту України від 2 жовтня 2012 року №5403, фінансування робіт із запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій здійснюється у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. У свою чергу постанова Кабінету Міністрів України від 4 лютого 1999 р. № 140 «Про затвердження Порядку фінансування робіт із запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій» визначає, що фінансування заходів із запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій державного рівня здійснюється за рахунок коштів, передбачених державним бюджетом на ці цілі, в тому числі, частково, з резервного фонду державного  бюджету. 
Законом України 13 квітня 2020 року № 553 Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" створено фонд боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками, з якого фінансуються заходи, спрямовані на запобігання виникненню та поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. АМУ переконана, що можуть бути передбачені кошти на створення та функціонування  обсерваторів, тимчасових закладів охорони здоров’я  (спеціалізованих шпиталів). Лист АМУ
Аналітичний центр АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)