13 / Березень, 2017
10 березня Кабінет Міністрів України на своєму засіданні ухвалив проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні». Цим законопроектом, зокрема, пропонується скасувати обов’язок забудовників сплачувати пайову участь у розвиток інфраструктури населених пунктів. На сьогодні відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» забудовники зобов’язані відраховувати певний відсоток від загальної кошторисної вартості будівництва об’єкта. Ці кошти зараховувалися до бюджету розвитку місцевої ради. Використання цих коштів суворо регулюються Бюджетним кодексом, і могло бути використано, зокрема, на капітальні видатки. Тобто за рахунок коштів пайової участі будувалися або ремонтувалися дороги, школи, садочки, лікарні.
Як ми вже повідомляли, Асоціація міст України не підтримує такі законодавчі зміни та продовжуватиме відстоювати позицію щодо неприпустимості зменшення дохідної частини місцевих бюджетів без відповідних компенсаторів. Одним з аргументів АМУ є те, що останнім часом держава системно перекладає на місцеві бюджети додаткові видатки, а скасування пайової участі позбавляє місцеві бюджети досить суттєвого джерела наповнення. Так, за 2016 рік при запланованих 790 млн грн до місцевих бюджетів надійшов 1 млрд 353 млн грн.  
Крім того, на думку АМУ, скасування пайового внеску забудовника у розвиток інфраструктури населеного пункту розбалансує місцеві бюджети та поглибить корупцію. Які конкретно негативні наслідки виникнуть у разі прийняття законопроекту як для органів місцевого самоврядування в цілому, так і для жителів відповідних населених пунктів – позицію АМУ детально викладено інтернет-виданням «Українська правда» у статті «П'ять міфів про скасування пайової участі забудовників у розвитку міст».

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)