23 / Грудень, 2019
23 грудня в ІА УКРІНФОРМ відбулася прес-конференція «Позашкільна освіта – 2019: десять перемог», організована Міжнародною асоціацією позашкільної освіти, Інженерно-педагогічним факультетом та кафедрою позашкільної освіти Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Видавничою групою «Шкільний світ».
У заході взяли участь: Ірина Верещук, народний депутат України; Євген Красняков, народний депутат України ІІ та ІІІ скликань, головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, кандидат наук з державного управління, доцент; Юрій Вергун, директор департаменту інституційного аудиту Державної служби якості освіти України, НАПН України, доктор філософських наук, професор; Валентина Хиврич, генеральний директор директорату інклюзивної та позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України; Олена Биковська, президент Міжнародної асоціації позашкільної освіти, завідувач кафедри позашкільної освіти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, заслужений діяч науки і техніки України, доктор педагогічних наук, професор; Марина Мосієнко, генеральний директор видавничої групи «Шкільний світ», кандидат філологічних наук; Людмила Мозгова, аналітик Аналітичного центру Асоціації міст України, кандидат педагогічних наук; Наталія Савенко, виконавчий директор Міжнародної асоціації позашкільної освіти, директор Центру позашкільної роботи Святошинського району м. Києва, а також керівники та педагоги закладів позашкільної освіти з різних областей України.

 

Основна мета заходу – презентація досягнень і перемог позашкільної освіти у 2019 році, нагородження почесними відзнаками «Лідер позашкільної освіти–2019». Так, учасники презентували: 
  • законодавчу підтримку позашкільної освіти;
  • державно-громадське партнерство позашкільних дій;
  • підвищення якості позашкільної освіти;
  • успішні проєкти позашкілля:розширення медіапростору;
  • розвиток позашкілля в громадах;
  • професійну підготовку педагогів позашкільної освіти;
  • розвиток програмно-методичного забезпечення позашкільної освіти.
Голова Міжнародної асоціації позашкільної освіти Олена Биковська зазначила: «Позашкільна освіта виконує три основні функції: це, перш за все, освіта, соціокультурна функція і, безумовно, економічна. Щороку кількість дітей, які залучаються до позашкільної освіти, збільшується. Зараз у закладах позашкільної освіти навчаються понад 2 млн дітей. А до різних форм позашкільної освіти залучено понад 5 млн дітей. При цьому тільки в системі освіти функціонує 1382 закладів позашкільної освіти і понад 77 тисяч гуртків, груп та творчих об'єднань».
На пресконференції зазначалося, що у 2019 році в системі позашкільної освіти відбулося кілька визначних подій, які сприятимуть розвитку цієї галузі освіти. Серед здобутків у сфері розвитку позашкільної освіти у 2019 році учасники пресконференції відзначили законодавчу підтримку позашкільної освіти, а саме: внесення змін у Закон України «Про позашкільну освіту», захист прав дітей на позашкільну освіту, внесення поправок до законопроєкту № 2299 у частині визнання позашкільної освіти як рівня освіти, а також державно-громадське партнерство в галузі позашкільної освіти тощо.
Під час виступу аналітик АМУ Людмила Мозгова зауважила: «Видатки з місцевих бюджетів на заклади позашкільної освіти щорічно зростають. Про це свідчить інформація Мінфіну. У 2019 році на потребу охоплення позашкільною освітою дітей громади спрямували 9,2 млрд гривень. Звісно, перед органами місцевого самоврядування стоїть чимало викликів, один з яких пов’язаний з розумним розподілом коштів на повноваження, що додаються. Переконана, що кошти, спрямовані на позашкільну освіту, є свідченням такого «розумного» використання ресурсів громад».

Почесну відзнаку Міжнародної асоціації позашкільної освіти та Видавничої групи «Шкільний світ» у галузі позашкільної освіти «Партнерство ‒ 2019» отримала Асоціація міст України в особах Виконавчого директора АМУ Олександра Слобожана та аналітика у галузі освіти Аналітичного центру АМУ Людмили Мозгової.
Також на пресконференції були нагороджені проєкти у сфері позашкільної освіти, які реалізовувалися у 2019 році: «Позашкільна освіта: єдність теорії та практики», проєкт «Ідеї Сухомлинського у практиці роботи навчальних закладів», «Позашкіллля заради майбутнього», проєкт «Створення лабораторії робототехніки», проєкт «Створення сучасного туристичного осередку м. Сєвєродонецьк», проєкт «Не будь байдужим».
 
Аналітичний центр АМУ

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)