16 / Травень, 2018

15 травня 2018 року в приміщенні Верховної Ради України відбувся круглий стіл з теми: «Про врахування висновків Венеційської Комісії щодо положень Закону України «Про освіту»: проект Закону про внесення змін до пункту з розділу 12 «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про освіту» щодо уточнення деяких положень (реєстр. № 8046 від 15.02.2018)» під головуванням Першого заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександра Співаковського. Йшлось про продовження термінів впровадження статті 7 Закону України «Про освіту» (мова освіти). Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич презентувала Операційний план МОН на перехідний період (2018/2022 роки) (рішення Венеційської комісіїпрезентація та таблиця). Основні меседжі: дати можливість всім дітям через оволодіння державною мовою реалізовувати себе у будь-якій сфері; держава та органи місцевого самоврядування мають інвестувати в зміст освіти. Планується навчання вчителів, друк підручників та закупівля обладнання. Участь у роботі круглого столу взяла аналітик Аналітичного центру Асоціації міст України Людмила Мозгова.

   

Думки народних депутатів щодо продовження термінів імплементації статті 7 Закону України «Про освіту» розділились. Наводились аргументи як на продовження термінів, так і проти. Втім учасники круглого столу все ж рекомендували невідкладно внести на розгляд Верховної Ради України проект Закону про внесення змін до пункту з розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про освіту» щодо уточнення деяких положень (№ 8046 від 15.02.2018 р.)», поданий Кабінетом Міністрів України, як першочерговий і розглянути його з урахуванням Рішення Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти від 28 лютого 2018 року (протокол №79) (проект рекомендацій круглого столу).
Асоціація міст України з метою недопущення соціальних невдоволень у громадах та з урахуванням необхідності мовної перепідготовки вчителів підтримує позицію профільних міністерства та Комітету.

Аналітичний центр АМУ

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)