02 / Квітень, 2020
23 березня Мінекономіки звернулось до Асоціації міст України щодо надання пропозицій і зауважень до проєкту постанови Кабміну "Про внесення змін до Порядку видачі дозволів на проведення робіт на землях водного фонду", яку розроблено в рамках реформ дерегуляції господарської діяльності та діджиталізації.
Пропонованими змінами встановлюється термін погодження органом місцевого самоврядування проєктів з проведення робіт на землях водного фонду. Також, зазначається, що дозвільні органи (Мінекоенерго та Держводагентство), які видають дозволи на зазначені роботи, самостійно будуть отримувати погодження проєкту на проведення робіт на землях водного фонду у відповідних державних органах та органах місцевого самоврядування. При цьому у разі відсутності від таких органів протягом 15 днів відмови у їх погоджені, пропонується вважати, що відповідні документи ними погоджені. Таким чином, заявнику не потрібно буде звертатись до декількох уповноважених органів за отриманням погоджень на проєкт, а лише до дозвільного органу.
АМУ підтримує спрощення дозвільних процедур у господарській діяльності, оскільки це покращує інвестиційний клімат у громадах та країні в цілому. Але після аналізу проєкту постанови Асоціація звернула увагу на наступне: отримання документу про погодження проєкту на проведення робіт на землях водного фонду – це є адміністративна послуга, в тому числі, яка надається органом місцевого самоврядування. Тобто це результат здійснення владних повноважень суб’єктом надання адміністративних послуг (на звернення фізичної або юридичної особи), спрямований на здійснення певної діяльності, набуття, зміну чи припинення прав та/або обов’язків такої особи відповідно до Закону. Також суб’єктом надання адміністративних послуг (на кожну адміністративну послугу, яку він надає), затверджуються інформаційна і технологічна картки, де вказуються терміни видачі послуги.
Тому Асоціація міст України після розгляду Порядку не погодила та запропонувала доопрацювати документ. У п. 5 проєкту Порядку пропонується замінити слова «..у 15-денний строк» на «..але не більше як 30 календарних днів», що буде узгоджуватись із ст. 10 Закону України «Про адміністративні послуги». Це дозволить органам місцевого самоврядування самостійно визначати термін надання адміністративної послуги.
 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)