18 / Лютий, 2019
Асоціація міст України звернулась до народних депутатів України з проханням передбачити можливість безоплатної передачі з державної у власність територіальних громад підприємств теплопостачання та теплоелектроцентралей під час підготовки до другого читання законопроектів №9494 та №9459.
АМУ звертає увагу на неефективне державне управління підприємствами, що надають послуги теплопостачання. Про це свідчить початок та проходження опалювального сезону 2018/2019 років, коли саме ТЕЦ державної власності не могли своєчасно розпочати подачу тепла до споживачів і поставили початок опалювального сезону під загрозу. Проблеми галузі теплопостачання є ідентичними для підприємств як державної форми власності, так і комунальної. Проте, органи місцевого самоврядування як ефективні власники комунальних теплопостачальних підприємств забезпечують постійну підтримку підприємств шляхом гарантування виконання ними зобов’язань, виділення коштів на впровадження енергоефективних заходів, підбору якісних кадрів тощо.
Прем’єр-міністр України В.Гройсман на засіданні Уряду 16 січня доручив вивчити можливість передачі ТЕЦ з державної власності у комунальну. Однак, інформація про виконання доручення відсутня. При цьому, до переліку об’єктів приватизації включені чотири з п‘яти державних теплопостачальних підприємства, які органи місцевого самоврядування пропонують передати у власність громад (АТ «Херсонська ТЕЦ», АТ «Дніпровська ТЕЦ», ПАТ «Криворізька теплоцентраль», ПАТ «Миколаївська теплоцентраль», ДП «Сєвєродонецька теплоелектроцентраль»). Тобто, до моменту приватизації органи місцевого самоврядування будуть змушені і надалі нести фінансову відповідальність за неефективне управління державних теплопостачальників, не маючи впливу на їх діяльність.
Асоціація міст України пропонує унормувати можливість передачі державних ТЕЦ у власність громад через встановлення правових підстав для безоплатної передачі з державної у власність територіальних громад акцій (часток, паїв) підприємств теплопостачання та теплоелектроцентралей. Відповідні зміни можуть бути внесені до законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» №9494 або законопроекту Про внесення змін до Закону України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" №9459 у ході їх підготовки до другого читання.
 
Пропозиції АМУ до законопроекту №9494 (завантажити) надіслані його ініціатору Д.Білоцерковцю, а до законопроекту №9459 (завантажити) - Голові парламентського Комітету з питань економічної політики А.Іванчуку та народному депутату В.Дідичу.
 
Нагадаємо, 5 лютого Асоціація міст України звернулась до Прем’єр-міністра України з проханням забезпечити можливість передачі ТЕЦ з державної у власність територіальних громад.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)