16 / Березень, 2020
До Асоціації міст України звертаються органи місцевого самоврядування з проханням внести зміни до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 4 квітня 2018 року № 237 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 12 лютого 2020 року № 105).
Потреба внесення змін зумовлена практикою засвоєння коштів на місцях та необхідністю більш ефективно використовувати кошти Державного бюджету України на створення нового освітнього простору НУШ.
Відповідно до абзацу другого пункту 15 Порядку розподіл коштів субвенції на закупівлю засобів навчання та обладнання, меблів та комп’ютерного обладнання здійснюється пропорційно. У той же час встановлені пропорції обмежуть можливості органів місцевого самоврядування раціонально використовувати кошти субвенції. Наприклад, 40% субвенції спрямовується виключно на закупівлю меблів для початкових класів. При цьому заклади освіти вже можуть бути забезпечені новими меблями, а більш важливим питанням є відсутність достатньої кількості комп’ютерної техніки або іншого обладнання. Таким чином, при незабезпеченні актуальної потреби на комп’ютерну техніку кошти субвенції, передбачені для закупівлі меблів, залишаються невикористаними, що призводить до утворення залишків субвенції, не дозволяє з урахуванням цільового призначення засвоїти кошти та не сприяє якісному оновленню простору Нової української школи.
 
АМУ звернулась до МОН із проханням передбачити можливість розпорядникам бюджетних коштів у районах, містах обласного значення та об’єднаних територіальних громадах самостійно перерозподіляти кошти субвенції відповідно до фактичної потреби з урахуванням цільового призначення.
 
 
Аналітичний центр АМУ
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)