14 / Грудень, 2018
Асоціація міст України звернулася до народного депутата України, представника Голови Асоціації міст України у парламенті Оксани Продан (читати лист АМУ), народного депутата України та Голови Міжфракційного депутатського об’єднання «За розвиток місцевого самоврядування» Івана Куліченка (читати лист АМУ) та народних депутатів-членів Міжфракційного депутатського об’єднання «За розвиток місцевого самоврядування» (читати лист АМУ) з проханням сприяти включенню законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії» (№ 7083 від 06.09.2017 року) до порядку денного пленарного засідання Верховної Ради України. Також Асоціація просить парламентарів підтримати прийняття цього законопроекту під час голосування.
У разі прийняття законопроекту №7083 підприємства тепло- та водопостачання  отримають ефективний механізм вирішення проблеми погашення заборгованості перед остачальниками енергоресурсів за отримані природний газ та електроенергію. Ухвалення цього законопроекту буде важливим кроком до покращення фінансово-економічного стану цих підприємств  і, як наслідок, до більш стабільного та якіснішого забезпечення комунальними послугами жителів територіальних громад.
Асоціація міст України підтримує прийняття законопроекту №7083 і неодноразово звертала увагу на важливість запровадження механізму для вирішення проблеми погашення заборгованості перед постачальниками енергоресурсів за отримані природний газ та електроенергію. Зокрема, необхідність прийняття законопроекту №7083 обговорювалася під час Галузевого форуму з обговорення фінансування та реформування сфери житлово-комунального господарства, земельних ресурсів та комунального майна, місцевих фінансів та економічного розвитку (2017 рік) та Секції АМУ з питань ЖКГ в Житомирі (2018 рік). Законопроект підтриманий Комітетом Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства ще 5 жовтня 2017 року. Його прийняття сприятиме вирішенню болючих проблем сфери житлово-комунального господарства, її оздоровленню та зменшить фінансове навантаження на місцеві бюджети.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)