21 / Лютий, 2017
На засіданні Уряду, що відбулося 21 лютого,  було ухвалено постанову «Про затвердження Порядку ведення та користування реєстром підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії».
Проект постанови, що була розроблена Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, попередньо було надіслано до Асоціації міст України для погодження. За результатами аналізу цього документу, експерти АМУ висловили зауваження, що враховані розробником.
Схвалена сьогодні на засіданні Уряду постанова визначає порядок формування та ведення реєстру організацій та підприємств, що беруть участь  в процедурі врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії, а також користування його даними. Зокрема, передбачено перелік документів, на підставі яких підприємства та організації включаються до Реєстру, повноваження Мінрегіону при його веденні, відкритість даних Реєстру для його користувачів.
Необхідно також звернути увагу на те, що постановою передбачено обов’язок Мінрегіону затвердити Типове положення про територіальні комісії з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах. Проект цього наказу Мінрегіон уже підготував, при цьому Асоціація міст України висловила до нього свої зауваження.
АМУ категорично наполягаєо на виключенні з пункту 6 Положення, який встановлює механізм визначення обсягу різниці в тарифах, слів «та/або спрямованих на відшкодування окремих витрат згідно зі складовими затверджених тарифів». Запропонована розробником редакція дає можливість зменшити обсяг різниці в тарифах на суму коштів, які надаються підприємствам з місцевих бюджетів, наприклад на виплату заробітної плати, встановлення будинкових лічильників, тощо.
Необхідно визнати, що більшість комунальних теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання і водовідведення є дотаційними, постійно отримують в тій чи іншій формі фінансову підтримку з місцевих бюджетів. А завдяки такому формулюванню визначення обсягу заборгованості з різниці в тарифах, розмір субвенції з Державного бюджету України буде зменшено на суму коштів фінансової підтримки діяльності підприємств. Таким чином, за рахунок коштів місцевих бюджетів буде вирішено питання виконання взятих на себе державою зобов’язань, що є неприпустимим.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)