05 / Травень, 2020
5 травня Кабмін опублікував в Урядовому Кур’єрі Порядок виплати допомоги на дітей фізичним особам - підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку (постанова №329) та Порядок використання коштів для надання цієї допомоги (постанова №330).
Відповідно до Порядку №329, допомога на дітей призначається і виплачується ФОПам, які:
  • обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку;
  • сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи-підприємця.
Допомога на дітей призначається на період карантину та на один місяць після дати його відміни одному з батьків (опікуну) на кожну дитину до досягнення нею 10-річного віку (включно) у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 р., і виплачується щомісяця за повний місяць. Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» така допомога становитиме: на дітей віком до 6 років - 1779 грн; на дітей віком від 6 років - 2218 гривень.
Асоціація міст України звертає увагу органів місцевого самоврядування на наступне:
1. Допомога призначається лише тим ФОПам, які займались підприємницькою діяльністю у 2019 році
Відповідно до пункту 3 Порядку №329, для отримання допомоги ФОП повинен був сплачувати ЄСВ у 2019 році. Якщо ФОП зареєструвався у 2020 році, він не відповідатиме вимогам Порядку та, відповідно, не може претендувати на отримання допомоги.
2. Допомога може виплачуватися лише з травня
Згідно пункту 7 Порядку №329, допомога призначається з місяця звернення і виплачується щомісяця. Оскільки урядова постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування, норми Порядку застосовуються з 5 травня. Тобто громадяни можуть подати необхідні документи лише в травні і, відповідно, отримати допомогу, починаючи з цього місяця.
3. ОТГ не призначають допомогу, а лише приймають відповідні документи
З пункту 13 Порядку №329 випливає, що в разі утворення об’єднаної територіальної громади, заява з необхідними документами для призначення допомоги на дітей приймається уповноваженими особами, які визначені виконавчими органами сільської, селищної, міської ради ОТГ, та передається відповідним органам соціального захисту населення райдержадміністрацій.
 Аналітичний центр АМУ
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)