13 / Лютий, 2019
Асоціація міст України надіслала звернення до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо визначення джерел погашення витрат місцевого самоврядування на виконання судових рішень, прийнятих на користь енергопостачальних підприємств. Звернення схвалило Правління АМУ на засіданні 4 лютого 2019 року.
Відповідно до законодавства, пільги на оплату житлово-комунальних послуг та житлові субсидії населенню надаються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Субвенція має перераховуватися щомісячно. Але впродовж 2017-2018 років її перерахунок здійснювався несвоєчасно. У зв’язку з цим органи місцевого самоврядування не могли своєчасно відшкодовувати вартість субсидій та пільг, наданих населенню. Внаслідок цього підприємства подали позовні заяви до місцевих органів соцзахисту щодо стягнення заборгованості за несвоєчасне відшкодування коштів за надані пільги та субсидії населенню та отримали рішення судів на свою користь. Тобто суд зобов’язав органи місцевого самоврядування сплачувати надавачам послуг заборгованість, яка виникла внаслідок несвоєчасного перерахування субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.
 
Звернення (завантажити)
 
Нагадаємо, 4 лютого на засіданні Правління АМУ Голова Асоціації, Київський міський голова Віталій Кличко повідомив, що потенційні втрати місцевих бюджетів через несвоєчасний перерахунок державою субвенції у 2017-2018 роках можуть сягнути майже 7 млрд грн.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)