15 / Травень, 2019
14-17 травня у Києві проходить 21 Міжнародна виставка «Aqua Therm», присвячена питанням ефективного опалення, водопостачання, відновлюваної енергетики тощо. В рамках виставки відбулася Конференція з обговорення реформування галузі та реалізації виконання Законів України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», «Про житлово-комунальні послуги».
Асоціацію міст України на заході представляв аналітик Асоціації міст України з питань ЖКГ Олег Гарник. У конференції також взяли участь заступник Голови Комітету Верховної ради України з питань будівництва, містобудування і ЖКГ Альона Бабак, заступник Директора Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Віктор Токаренко, заступник Директора Дипартаменту економіки систем життєзабезпечення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Наталія Кравченко, Президент Асоціації «Укрводоканалекологія» Дмитро Новицький.
Олег Гарник, виступаючи під час конференції зупинився на необхідності передачі до органів місцевого самоврядування повноваженнь зі встановлення тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення для всіх підприємств галузі. Крім того, він наголосив, що органи місцевого самоврядування не можуть забезпечити необхідну фінансову підтримку ЖКГ через постійні перекладання державою на громади повноважень зі здійснення додаткових видатків в інших сферах.
Аналітик АМУ відзначив, що є два законопроекти, які підтримує АМУ, спрямовані на забезпечення ефективного функціонування підприємств галузі ЖКГ. Це законопроект "Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання діяльності підприємств у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення" №9424 від 19.12.2018 та Проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг" №10228 від 12.04.2019. Він також додав, що великою проблемою є зростання заборгованості споживачів за отримані житлово-комунальні послуги та відсутність дієвого механізму стягнення такої заборгованості у судовому порядку.
Олег Гарник також акцентував на необхідності держави виконувати взяті на себе зобов’язання – погашення заборгованості з різниці в тарифах. Ще одним важливим питанням є неефективне здійснення НКРЕКП своїх функцій.
 
Нагадаємо, 11 травня АМУ звернулась до Парламенту щодо підтримки законопроекту №9424, прийняття якого не дозволить НКРЕКП позбавляти громади повноважень із встановлення тарифів.
Раніше АМУ зверталася до Прем’єр-міністра не допустити втручання НКРЕКП у повноваження органів місцевого самоврядування зі встановлення комунальних тарифів.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)