10 / Березень, 2020
5 березня у Києві відбулась масштабна Конференція з питань управління державним та комунальним майном, залучення інвестицій та прискорення розвитку економіки.
На заході зібралися майже 200 учасників, серед яких представники міністерств (заступник міністра Мінекономрозвитку Павло Кухта), бізнесу (Асоціація підприємців України Катерина Глазкова), органів місцевого самоврядування (Асоціація міст України – аналітик Тетяна Медвецька), Фонд держмайна України (голова Дмитро Сенниченко та перший заступник Леонід Антонєнко), ДП «Прозорро.Продажі» (керівник Олексій Соболєв та Владислава Грудова, Дарина Марчак і інші), міжнародні партнери, а також провідні ЗМІ.
Головною темою Конференції було ефективне впровадження нових норм розпорядження майном та запровадження новітніх технологій у проведення електронних торгів.
Відомо, що існує багато майна, яке не ефективно використовується та не реалізується. Також, складно при закритих процедурах знайти інвесторів та потенційних покупців.
Довідково
► Міста завдяки системі Державного підприємства «Прозорро.Продажі» отримали за 2019 рік  836 млн грн.
►Планові показники надходжень до бюджету від приватизації, передбачені Урядом на 2020 рік, складають 4 млрд грн.
Під час панельної дискусії на Конференції озвучувались плани надходжень і від аукціонів з продажу прав оренди державного та комунального майна. Важливим завданням в управлінні майном є: прозорість, єдині правила та умови, вигода для усіх сторін. Кошти від такого продажу надходять у державний та місцевий бюджети і спрямовуються на розвиток громад, розвиток малого та середнього бізнесу.  Отже мета прозорого та ефективного управління майном полягає у збільшенні таких ресурсів.
Підсумовуючи результати Конференції, учасники спільно запланували започаткувати онлайн-вебінари з консультативною та роз’яснювальною роботою для муніципалітетів на базі ФДМУ, ДП «Прозорро.Продажі» та  за участі Асоціації міст України.
 
   
   
    
    
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)