26 / Липень, 2019
26 липня аналітик Аналітичного Центру Асоціації міст України з питань земельних ресурсів та комунального майна Тетяна Медвецька взяла участь у круглому столі на тему: «Роль Генеральної схеми планування території України у формуванні та реалізації державної регіональної політики», організованого Програмою «U-LEAD з Європою».
Учасники заходу: керівники структурних підрозділів обласних державних адміністрацій з питань містобудування, регіонального розвитку, економічного розвитку і торгівлі, науковці, експерти, викладачі вищих навчальних закладів.
Під час круглого столу обговорювались актуальні проблеми земельної сфери:
  • створення та реалізація документів просторового планування державного рівня з урахуванням іноземного досвіду;
  • моніторинг та оновлення Генеральної схеми планування території України, її завдання в умовах децентралізації та взаємозв’язок з іншими документами;
  • розроблення нової Державної стратегії регіонального розвитку України до 2027 року.
Асоціація міст України вважає, що необхідно сформувати нові підходи до розроблення Генеральної схеми планування території України з урахуванням поточних потреб, а також практики та досвіду інших країн. Також необхідно визначити основні вимоги до гармонізації процесів нової Державної стратегії регіонального розвитку України до 2027 року, яка має враховувати теперішні зміни в умовах реформи місцевого самоврядування та потреб громад.
 
Довідково. Законом України «Про Генеральну схему планування території України» №3059-ІІІ від 07.02.2002 року затверджено реалізацію схеми планування території України та встановлено два етапи виконання передбачених завдань протягом 2001-2010 та 2011-2020 років, дія яких завершується. У зв’язку з цим Закон України потребує нагального перегляду.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)