АМУ взяла участь у Круглому столі з обговорення законопроекту «Про адміністративну процедуру» та надала свої висновки

14 / Травень, 2019
13 травня відбувся круглий стіл Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування з обговорення проекту Закону України «Про адміністративну процедуру» (№9456 від 28.12.2018). Участь у заході взяли народні депутати, представники Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, експертного і наукового середовища, міжнародні партнери. Асоціацію міст України на засіданні представляв директор Центрального Офісу впровадження децентралізаційної реформи Володимир Мягкоход.
Під час круглого столу було презентовано урядовий законопроект, заслухано висновок Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради та обговорено питання необхідності законодавчого врегулювання адміністративної процедури та окремі положення законопроекту.
У виступі Володимир Мягкоход відзначив, що прийняття законопроекту, який регулює адміністративну процедуру необхідний і Асоціація міст України підтримує мету та ідею цього проекту Закону. Водночас, його поточна редакція потребує доопрацювання, адже він є складним для реалізації та має бути спрощений. Також при його доопрацюванні важливим є врахування специфіки діяльності органів місцевого самоврядування.
Володимир Мягкоход передав Голові Комітету підготовлений АМУ висновок до законопроекту №9456, у якому, зокрема, йдеться про необхідність його доопрацювання у таких напрямках:
  • Розміщення безспірних та спірних проваджень у окремих законопроектах та їх узгодження із спеціальними законами.
  • Виключення або виокремлення в окремі розділи норми, які не мають загального характеру і є специфічними лише для певного різновиду адміністративних відносин.
  • Підвищення ефективності адміністративного порядку розгляду спорів та розвантаження судів.
  • Врахування особливостей діяльності органів місцевого самоврядування як суб'єктів адміністративного права.
Голова Комітету Сергій Власенко відзначив, що при підготовці круглого столу Комітет намагався забезпечити участь у діалозі всіх зацікавлених сторін для максимально об’єктивної оцінки законопроекту, а всі висловлені під час заходу зауваження та пропозиції будуть взяті до відома і обговорені Комітетом при розгляді законопроекту по суті, який відбудеться на одному з найближчих засідань.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)