19 / Серпень, 2020
18 серпня в Державній службі України з питань праці під головуванням заступника Голови Держпраці Ігоря Дегнери відбулася нарада за участі представників Державної податкової служби, Пенсійного фонду, Державної служби зайнятості, Національної поліції. Асоціацію міст України на заході представляв аналітик АМУ у сфері соцзахисту Назар Миколюк. Під час зустрічі обговорювалося питання щодо продовження спільної роботи з питань детінізації ринку праці та можливих механізмів взаємодії у цьому напрямі.
Слід зазначити, що з червня 2020 року триває масштабна інформаційна кампанія, під час якої інспектори праці доводять до відома роботодавців та працівників інформацію про неприпустимість допуску до роботи без оформлення трудових відносин, переваги офіційного працевлаштування та ризики незадекларованої праці.
З 1 вересня 2020 року Держпраці запланувала проведення інспекційної кампанії, під час якої будуть здійснюватися заходи державного контролю за додержанням законодавства про працю з питань виявлення неоформлених трудових відносин. Заходами контролю будуть охоплені суб’єкти господарювання, у яких за результатами інформаційної кампанії встановлена невідповідність фактичної кількості працівників даним Реєстру застрахованих осіб та у яких відсутня позитивна динаміка працевлаштування.
АМУ та Держпраці в черговий раз звертають увагу роботодавців на неприпустимість допуску до роботи неоформлених працівників. Незадекларована праця створює недобросовісну конкуренцію, наносить шкоду суспільству, державі та працівнику.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)