05 / Травень, 2020
4 травня відбулося онлайн-засідання Координаційної ради з питань розвитку мікро- та малого підприємництва при Кабінеті Міністрів України. На засіданні були присутні представники профільних міністерств та відомств. Від Асоціації міст України у заході взяла участь експерт з місцевого економічного розвитку Діна Серебрянська. Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України озвучив програмні дії Уряду і Мінекономіки, спрямовані на підтримку мікро- і малого бізнесу в умовах обмежувальних заходів у зв'язку з COVID-19.
Зокрема, йшлося про такі кроки:
1. Перші пом'якшення карантинних обмежень з 11 травня:
  • робота торгівельного та побутового обслуговування громадян;
  • робота закладів громадського харчування на виніс;
  • робота літніх майданчиків кафе і ресторанів та ін.
Нагадаємо, 4 травня відбулося засідання Уряду, на якому були ухвалені зміни до постанови від 11.03.2020 р. №211. Зокрема, розширюється перелік дозволених під час карантину видів господарської діяльності та дозволяється робота торгівельного і побутового обслуговування громадян. Текст змін до постанови ще не опублікований.
2. Продовження мораторію на перевірки малого бізнесу.
3. Обговорення питання ЄСВ з Мінфіном та Мінсоцполітики щодо пошуку комплексного збалансованого рішення.
4. Підтримка бізнесу по частковому безробіттю на загальний обсяг — 4,7 млрд. Скористатися можуть представники малого та середнього бізнесу, які зупинили або ж скоротили діяльність через карантин. Кошти будуть спрямовані на виплату заробітної плати працівникам, щоб попередити звільнення та зберегти робочі місця.
5. Програма “Доступні кредити 5-7-9” (порядок надання фінансової підтримки за кредитами, визначений постановою Кабміну від 24.01.2020 р. №28), яка надає можливість рефінансування кредитів протягом року. Розмір кредитного портфелю за цією програмою складає 35 млрд грн.
Нагадаємо, Уряд схвалив постанову від 15.04.2020 року №283 “Про внесення змін до Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам мікропідприємництва та малого підприємництва”, якими дещо змінений механізм надання такої підтримки. Детальніше - тут.
6. Програма “Нові гроші” - кредитування для мікро- і малих підприємців під 3% на 2 роки. Наразі програма розробляється Кабміном спільно з банками. Очікується, що відповідна постанова буде ухвалена на найближчому засіданні Уряду.
 
Довідково. Координаційна рада з питань розвитку мікропідприємництва та малого підприємництва є тимчасовим консультативно-дорадчим органом, утвореним з метою покращення умов для розвитку підприємництва, провадження фізичними особами підприємницької діяльності. Положення про діяльність Ради затверджене постановою Кабміну від 28 жовтня 2019 р. №892. До складу Ради входить представник від Асоціації міст України. Також її склад формують заступники очільників профільних міністерств, заступники голів ДПС, Держмитслужби, Антимонопольного комітету, Національного банку.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)