18 / Листопад, 2019

Асоціація міст України на виконання доручення міських голів звернулась до Голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергія Бабака із проханням довести до відома членів Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій необхідність врегулювати питання трудових відносин в освіті.

Йдеться про підготовку до другого читання проєкту Закону України «Про повну загальну середню освіту» (реєстр. № 0901 від 29.08.2019 року, Кабінет Міністрів України) (далі ‒ Законопроєкт). Абзац п’ятий частини другої статті 22 Законопроєкту передбачає, що «педагогічні працівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, працюють на основі трудових договорів, що укладаються строком від одного до трьох років».

Народний депутат України В. Є. Івченко (реєстр. картка № 410) пропонує цю норму Законопроєкту вилучити.

Робоча група, створена при Комітеті, залишила на розсуд Комітету врегулювання питання трудових відносин із педагогічними працівниками державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком.

У той же час до Асоціації міст України звертаються засновники закладів освіти та керівники органів управління освітою із питанням врегулювати питання трудових відносин із педагогічними працівниками державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком. Це пов’язано насамперед з проблемою забезпечення якості освіти в закладах освіти та необхідності оновлювати педагогічні кадри. Норма абзацу п’ятого частини другої статті 23 Законопроєкту є такою, що дозволить засновнику регулювати питання забезпечення якісними педагогічними кадрами закладів освіти та реагувати на звернення батьків щодо надання закладами освіти якісних послуг. Якщо педагогічними працівниками державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, буде забезпечено належну якість освіти, то засновник буде зацікавлений продовжувати строковий трудовий договір, у протилежному випадку жодних впливів на неякісне виконання трудових обов’язків засновник не має.

Окрім того, як свідчить практика, наявність цієї норми дозволить оновлювати кадри молодими фахівцями, яким, через відсутність вакансій та необхідність повного забезпечення годинами осіб пенсійного віку, засновники змушені відмовляти у працевлаштуванні.

Асоціація міст України звертається до Комітету з проханням залишити редакцію абзацу п’ятого частини другої статті 23 Законопроєкту у редакції, прийнятій у першому читанні. Просимо врахувати позицію органів місцевого самоврядування, оскільки відповідно до абзацу другого частини другої статті 66 Закону України «Про освіту» саме вони відповідають за реалізацію державної політики у сфері освіти та забезпечення якості освіти на відповідній території.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)