03 / Січень, 2018
У зв'язку із набуттям чинності Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» від 7 грудня 2017 року №2245-VIII, у податковому законодавстві зі сплати земельного податку та орендної плати відбудеться ряд змін у 2018 році.
Зокрема, прийнятим Законом визначається, що органи місцевого самоврядування надсилатимуть до контролюючого органу, в якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та зборів, копію прийнятого рішення про встановлення місцевих податків чи зборів або про внесення змін до них в електронному вигляді у десятиденний строк з дня прийняття, але не пізніше 1 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін до них (підпункт 12.3.3 пункту 12.3  статті 12 Податкового кодексу України).
Також в електронному вигляді має надсилатися інформація про нормативну грошову оцінку земель у десятиденний строк з дня затвердження відповідної технічної документації (підпункт 12.3.3 пункту 12.3  статті 12 Податкового кодексу України).
Крім цього, вносяться зміни до підпункту 266.4.2 пункту 266.4 статті 264 Податкового кодексу України відповідно до яких органи місцевого самоврядування до 25 грудня року, що передує звітному, подаватимуть відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості не рішення, а інформацію щодо ставок та наданих пільг юридичним та/або фізичним особам зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.
Встановлюються особливості оподаткування платою за земельні ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин. Така плата становитиме 25 відсотків податку, обчисленого відповідно до статей 274 і 277 Податкового кодексу України (зміни до статі 284 ПКУ).
Індекс споживчих цін за 2017 рік, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, застосовується із значенням 100 відсотків. (доповнено новим пунктом 9 підрозділ 6  розділу XX "Перехідні положення" ПКУ). Таким чином коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки у 2017 році становитиме 1.
Відповідно до пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2245 у 2018 році до рішень про встановлення місцевих податків і зборів, прийнятих органами місцевого самоврядування, у тому числі радами об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, після 15 липня 2017 року та у 2018 році, не застосовуються вимоги підпункту 4.1.9 пункту 4.1 та пункту 4.5 статті 4, підпункту 12.3.4 пункту 12.3, підпункту 12.4.3 пункту 12.4 та пункту 12.5 статті 12 Податкового кодексу України та Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".
Підготовлено Аналітичним центром АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)