25 / Липень, 2019
9 серпня 2019 року вступає у силу Закон України «Про фахову передвищу освіту» №2745-VIII, яким, зокрема, вносяться зміни та доповнення до Земельного кодексу України.
Пунктом 2 статті 65 Закону визначається, що земельні ділянки передаються закладам фахової передвищої освіти незалежно від форми власності у постійне користування. Увага! Якщо зазначений заклад є приватним, то він також має право отримати земельну ділянку на праві постійного користування.
Прикінцевими та Перехідними положеннями Закону доповнюється перелік земельних ділянок державної власності, які не можуть передаватись у приватну власність, а саме, доповнено статтю 84 Земельного кодексу України пунктами: «ж-1) земельні ділянки, закріплені за державними закладами фахової передвищої освіти» та «з-1) земельні ділянки, закріплені за державними закладами вищої освіти».
Отже, землі закладів фахової передвищої освіти та вищої освіти не можуть бути передані у приватну власність.
 
Нагадаємо. Метою Закону №2745 є визначення ключових засад, на яких має ґрунтуватися державна політика щодо фахової передвищої освіти. Забезпечуються можливості ефективного функціонування закладів фахової передвищої освіти, визначається їх статус, структура, права і обов’язки, джерела фінансування та можливості зрівняти права користування землями всіх закладів освіти.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)