20 / Березень, 2020
20 березня відбулось засідання Колегії Міністерства освіти і науки України у дистанційному режимі під головуванням Тимчасово виконуючого обов᾽язки Міністра освіти і науки України Юрія Полюховича. Аналітик Аналітичного центру Асоціації міст України Людмила Мозгова взяла участь в обговоренні матеріалів засідання.
Відповідно до Плану проведення засідань колегії МОН у І півріччі 2020 року, затвердженого наказом МОН від 13.02.2020 № 164, та у зв’язку з протиепідемічними заходами, згідно з п. 10  Положення про колегію МОН засідання Колегії проводилось шляхом погодження матеріалів колегії в електронному вигляді.
На порядок денний засідання було винесено одне питання: про підсумки І етапу конкурсного відбору підручників (крім електронних) для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2019-2020 роках (7 клас).
Нагадуємо, що конкурсний відбір підручників здійснюється відповідно до Порядку конкурсного відбору підручників (крім електронних) для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 17 липня 2019 року № 1002, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 серпня 2019 року за №902/33873.
Члени Колегії розглянули доповідну записку Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» «Про підсумки І етапу конкурсного відбору підручників (крім електронних) для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2019-2020 роках (7 клас)» та інші аналітичні матеріали.
«Незважаючи на карантин, заклади загальної середньої освіти України повинні бути вчасно забезпечені підручниками належної якості та достатньої кількості. Тому АМУ вітає та підтримує оперативне здійснення Міністерством освіти і науки України всіх процедур, необхідних для цього. У той же час інформуємо, що маємо проблеми в окремих містах, де з 1 вересня 2020 року заклади освіти, що мають класи з російською мовою навчання, мають перейти на державну мову. Тому також окремим викликом є забезпечення учнів закладів загальної середньої освіти україномовними підручниками», - зауважує аналітик АМУ Людмила Мозгова.
Нагадуємо, що раніше Асоціація міст України зверталась до ІМЗО щодо забезпечення україномовними підручниками у 2020 році класів із російською мовою навчання.
Аналітичний центр АМУ
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)