01 / Квітень, 2020
1 квітня 2020 року відбулась Перша online конференція Всеукраїнської асоціації закладів мистецької освіти на платформі Zoom.
Участь у заході взяли близько 180 працівників закладів мистецької освіти, зокрема, члени Всеукраїнської асоціації закладів мистецької освіти, представники органів управління культурою, профспілки та інші експерти. Від Асоціації міст країни з доповіддю виступила аналітик Аналітичного центру Людмила Мозгова.
Модератор конференції, основний її організатор, Голова ГО «Всеукраїнська асоціація закладів мистецької освіти» Богдан Ховзун проаналізував стан діяльності асоціації та презентував результати її зовнішньої оцінки педагогічними працівниками та іншими експертами сфери.
Про взаємини мистецької освіти і місцевого самоврядування розповіла аналітик Аналітичного центру Асоціації міст України Людмила Мозгова. Вона наголосила на втратах ресурсів органами місцевого самоврядування під час карантину, розповіла про зміни в законодавстві, а також окреслила перспективи для розвитку мистецької освіти, що можуть бути викликані наслідками зменшення надходжень до місцевих бюджетів. Учасників конференції сформулювали запитання до аналітика щодо оплати праці під час карантину та можливості запровадження державної субвенції на мистецьку освіту.

 

Директорка методичного культури навчальних закладів мистецтва і культури  при Департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації Мілена Медвідь поділилась досвідом організації методичної роботи з педагогічними працівниками закладів мистецької освіти. Також продемонструвала кращі зразки методичних збірників.
З цікавою доповіддю про організацію методичної роботи виступила директорка Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти Марина Бриль. Вона презентувала зміст електронного контенту центру для педагогів, а також розповіла про напрями його діяльності.
Про захист педагогічних працівників в умовах карантину в частині збереження заробітних плат та оплати праці розповів голова Дніпропетровської обласної організації Профспілки працівників культури Анатолій Яловий. Учасників цікавили питання переведення педагогічних працівників пенсійного віку на строкові трудові угоди, оплата праці сумісників та інші питання трудового законодавства.
Надалі Голова ГО «Всеукраїнська асоціація закладів мистецької освіти» Богдан Ховзун поділився досвідом організації співпраці з батьками та учнями під час карантину, а також розповів про форми роботи педагогічних працівників закладів мистецької освіти в умовах дистанційної роботи.
Член координаційної ради Всеукраїнської асоціації закладів мистецької освіти школа мистецтв № 5 м. Харкова Оксана Кравчук також приєдналась до обговорення питань мистецької освіти та розповіла про марафон інклюзивної мистецької освіти.
Трансляція конференції здійснювалась на сторінці Всеукраїнській асоціації закладів мистецької освіти у Facebook.
Конференцію у відеозаписі можна переглянути за посиланням.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)