13 / Лютий, 2019
Асоціація міст України надіслала звернення Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману щодо визначення постачальника електроенергії зі спецобов’язками по забезпеченню підприємств ЖКГ та благоустрою (зовнішнього освітлення) електроенергією у нічний час. Звернення схвалило Правління АМУ на засіданні 4 лютого 2019 року.
Проблема виникла через скасування постановою НКРЕКП від 04.12.2018 № 1597 диференційованих (дво- та тризонних) тарифів на електричну енергію. В результаті підприємства житлово-комунального господарства та органи місцевого самоврядування, які активно використовували такі тарифи, змушені скоротити обсяги надання послуг та збільшити видатки з місцевих бюджетів на оплату електричної енергії. Перш за все скасування  диференційованих тарифів стосується зовнішнього освітлення населених пунктів, централізованого водопостачання та водовідведення, а також забезпечення тепловою енергією закладів освіти та інших бюджетних установ.
За попередніми розрахунками, загалом в Україні у зв’язку з скасуванням диференційованих тарифів, щомісячні додаткові витрати підприємств водопостачання зростуть щонайменше на 150 млн грн у місяць, а для забезпечення зовнішнього освітлення необхідно додаткове щомісячне фінансування у 80 млн грн.
 
Звернення (завантажити)
 
Нагадаємо, 30 січня відбулася зустріч представників АМУ з НКРЕКП з обговорення проблем органів місцевого самоврядування, пов’язаних з запровадженням з 1 січня 2019 року роздрібного ринку електричної енергії, зокрема, і відміни диференційованих тарифів на електричну енергію.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)