Асоціація міст України просить уряд розблокувати роботу місцевих органів ДАБК

13 / Травень, 2020
Асоціація міст України просить уряд розблокувати роботу місцевих органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду. Відповідне звернення схвалило сьогодні Правління Асоціації. Засідання відбулося 13 травня в режимі відеоконференції.
За словами голови Асоціації міст України, мера Києва Віталія Кличка, 13 березня 2020 року уряд схвалив постанову №219 «Про оптимізацію органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду», відповідно до якої призупинені на невизначений термін повноваження органів місцевого самоврядування щодо державного архітектурно-будівельного контролю.
"Процес містобудування є безперервним, а показники ефективності роботи місцевих органів ДАБК свідчать про значну кількість порушень вимог містобудівного законодавства, які не припиняються й далі. І неприпустимо залишити сферу містобудування без контролю, особливо у весняно-літній період, коли процеси будівництва активізуються. Така безконтрольність створює низку ризиків, в першу чергу, для громадян, які позбавляються з боку держави та органів місцевого самоврядування права на належний захист своїх інтересів від недобросовісних забудовників", - наголосив Віталій Кличко.
Асоціація міст України вже привертала увагу уряду і Мінрегіону до цієї проблеми. Проте, досі робота місцевих органів ДАБК залишається паралізованою.
В АМУ нагадали, що наявність повноважень ДАБК в органах місцевого самоврядування стала наслідком децентралізації таких повноважень та удосконалення містобудівного законодавства, що відбулось у 2015 році. Натомість, призупинення діяльності місцевих органів ДАБК — це ризик втрати всіх здобутків децентралізації у сфері містобудування.
"Виходячи із критичності проблеми та хаосу, який виникає у сфері містобудування, закликаємо Вас забезпечити розблокування роботи місцевих органів ДАБК, шляхом термінового відновлення Порядку проведення державного архітектурно-будівельного контролю на місцевому рівні", - йдеться у зверненні АМУ до уряду.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)