13 / Жовтень, 2017
Форум проходив в Запоріжжі 11-13 жовтня. Захід ініційовано Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та органами Запорізької обласної та місцевої влади за підтримки Асоціації міст України, Агенції регіонального розвитку в Запорізькій області, Торгово-промислової палати України, ЗВПУ «Центр розвитку місцевого самоврядування».
У форумі взяли участь представники близько 50 країн світу. Зокрема, до Запоріжжя прибули 27 Надзвичайних та Повноважних послів в Україні: Болгарії, Грузії, Казахстану, ОАЕ, Узбекистану, Хорватії, Чорногорії та багатьох інших країн, представники ЄС в Україні.
Спікери форуму – 40 авторитетних українських та зарубіжних експертів з питань децентралізації, енергоефективності, бізнес-стратегій, представники донорських організацій USAID,ПРООН, Фонду «Відродження», GIZ (Німеччина), міжнародних проектів технічної допомоги.
 
ІІ міжнародний форум «InCoForum-2017» був присвячений актуальним питанням кооперації об’єднаних територіальних громад і бізнесу. Підчас його роботи працювали три практичні панелі: «Посилення спроможності громад: європейський досвід і програми міжнародної технічної допомоги», «Підвищення енергетичної ефективності територій» та «Інтеграція у світове співтовариство та розвиток міжнародних коопераційних зв’язків».
У роботі першої панелі взяли участь експерти АМУ, консультанти Проекту USAID ПУЛЬС, а також  представники органів влади та територіальних громад, дипломати, українські й зарубіжні інвестори, власники бізнесу, експерти, представники проектів міжнародної технічної допомоги.
 
Ігор Пітцик, експерт Центрального офісу впровадження децентралізаційної реформи Асоціації міст України, виступаючи на Форумі підкреслив, що АМУ об’єднує майже 90 відсотків населення України і тому виражає інтереси саме населення, представлені органами місцевого самоврядування: «Особливу увагу АМУ приділяє проблемам бюджетної децентралізації і виваженому, але динамічному тренду розбудови спроможних територіальних новоутворень. Бо саме економічне зростання громад стане запорукою процвітання країни і цілому».
Запорізька громада вже може говорити про успіхи, які бачить не лише область, а й уся Україна. Зокрема, цього року запорізькі об’єднані територіальні громади презентують власні стенди. Їм є що показати, є багато досягнень та великий потенціал. Нині громади мають можливість знайти надійних партнерів для свого розвитку.
Перший секретар представництва ЄС в Україні Бенедикт Херрманн відзначив, що нові територіальні громади, які наразі створюються в Україні, стають потужними центрами зростання бізнес активності: «Сьогодні Україні, як ніколи, потрібне економічне зростання та сучасний розвиток. Наразі саме громади стають центром розвитку економіки та розвитку територій на місцях. На сьогодні в Україні ми бачимо перші кроки реформи з децентралізації, зокрема – позитивний досвід Запорізького регіону».
Учасники заходу обговорили питання необхідності посилення діалогу між владою та громадою, створення коопераційних економічних інституцій, залучення інвестицій у громади, стратегічного планування розвитку громад, соціальні аспекти децентралізації тощо.
 
Під час засідання панелі «Підвищення енергетичної ефективності територій» фахівці зосередилися на питаннях енергоефективності у громадах, досвіду та можливостей застосування державно-приватного партнерства для проектів у сфері енергоефективності, інструментів упровадження інноваційних технологій у сфері теплопостачання та енергозбереження тощо.
У рамках роботи третьої панелі «Інтеграція у світове співтовариство та розвиток міжнародних коопераційних зв’язків» представники влади та бізнесу з різних країн порушили питання дипломатичної підтримки національного бізнесу за кордоном та партнерських відносин України з іншими країнами. Організатори переконані, що цей захід допоможе громадам обрати ефективний шлях розвитку, зміцнити економіку території, а бізнесу – знайти нові можливості та реалізувати успішні проекти.
Керівники ОТГ, бізнес-компаній Запорізького регіону отримали широкі можливості для налагодження міжнародних контактів за допомогою В2В-перемовин з представниками торгово-економічних місій посольств іноземних держав, міжнародних організацій і бізнесменів.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)