16 / Листопад, 2017
15 листопада у залі засідань Верховної ради України відбулись парламентські слухання на тему «Формування та реалізація державної молодіжної політики в Україні в умовах децентралізації». У слуханнях взяли участь народні депутати України, високопосадовці міністерств, представники громадських організацій зі всієї України.
Головувала на Парламентських слуханнях заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд.
 
 
Міністр молоді та спорту Ігор Жданов наголосив на значенні активної участі молоді в ухваленні рішень та житті громади. Зокрема, Міністр навів дані щорічного соціологічного дослідження “Молодь України”. За результатами опитування 2017 року, 62% молодих людей хочуть жити в Україні, 56% позитивно ставляться до реформи децентралізації влади, а 52% готові особисто долучитися до ініціатив у житті громади.
Голова Комітету Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму Артур Палатний висловив переконання, що децентралізація має бути орієнтована, в першу чергу, на молодь. Серед пріоритетних напрямів молодіжної політики Артур Палатний окреслив отримання якісної освіти, зайнятість молоді, підтримка молодих людей та сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Заступник Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Олександра Чуркіна зазначила, що включення молодих людей у процес розбудови громад створює умови для особистісного становлення, соціальної активності та зайнятості.
Заступник Міністра  освіти і науки Роман Греба запевнив, що реформа освіти покликана якісно зміцнити потенціал молоді в Україні.
 
 
Представник Асоціації міст України Миколюк Назар під час свого виступу з трибуни Верховної Ради зупинився на трьох вимірах розвитку молодіжної політики: нормативно-правовому, організаційно-кадровому та ресурсному. Зокрема, він наголосив, що Асоціація в рамках Проекту USAID ПУЛЬС розробила практичний посібник з питань організації роботи органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад. Оскільки ОТГ зверталися до Асоціації із проханням допомогти з організацією роботи виконавчих органів, цей посібник із Примірними положеннями структурних підрозділів став панацеєю для багатьох громад (ознайомитись із посібником).
Також, було наголошено, що з метою сприяння розвитку молодіжного житлового будівництва Асоціація міст України підписала із Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву меморандум про співпрацю. Така співпраця уже сьогодні сприяє консолідації зусиль органів місцевого самоврядування та регіональних управлінь Держмолодьжитла у напрямку житлового забезпечення громадян. Так, на сьогодні в Україні у діє понад 130 житлових програм, запроваджених на місцях.
 
 
Асоціація міст України висловлює подяку Комітету ВРУ з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму та Міністерству молоді та спорту України за надану можливість виступу та за активну співпрацю з Асоціацією.
 
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)