16 / Жовтень, 2018
Вже багато років ВІМ-технології використовуються в аерокосмічному комплексі, автомобілебудуванні, літакобудуванні та міністерстві оборони. І ось дійшла черга до будівництва. Для великих міст – це крок до розвитку і новітніх технологій у сфері будівництва.  
На конференції Bimex Innovation Polygon 2018 в м.Києві заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе зазначив: «Зараз Мінрегіон проводить аналіз застосування BIM-технологій в проектуванні та будівництві, ретельно вивчається зарубіжний досвід. Гадаємо, що 2019 рік має стати роком початку BIM-технологій в Україні. Вважаємо це важливим та своєчасним для України».
Країни Євросоюзу почали впроваджувати BIM-технології ще в 2013 році. У липні 2018 року Робоча група Євросоюзу по BIM випустила Керівництво по впровадженню технологій для європейських державних замовників.
Перевагами застосування BIM-технологій в проектуванні та будівництві є:
  • зменшення термінів підготовки проектної документації;
  • зменшення ймовірність помилок при проектуванні;
  • контроль ключових показників і дотримання термінів виконання робіт;
  • швидке надання інформації щодо результатів досліджень і випробувань, проектної документації та звітів в електронному вигляді;
  • оперативне коригування вартісних показників будівництва;
  • зниження грошових витрат
  • скорочення термінів введення будівлі в експлуатацію.
За оцінками експертів, проектування, будівництво та експлуатація об’єктів за технологією BIM більш ефективні. Так, в країнах Євросоюзу очікувана щорічна економія від використання BIM-технологій на етапі проектування та будівництва складає більше 20%. У Великобританії за рахунок використання BIM до 2025 року планується на 50% скоротити час реалізації проектів. «В Україні бізнес вже почав впровадження BIM-технологій. Ми хочемо, щоб в наступному році BIM-технології вже почали обов’язково використовуватися  для об’єктів категорії СС3», відмітив Парцхаладзе.
 
Детальніше за посиланням.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)