«Децентралізація 2020. Турборежим» - круглий стіл в Інституті Горшеніна

30 / Січень, 2020
30 січня в Інституті Горшеніна відбувся круглий стіл на тему: «Децентралізація 2020. Турборежим». Модератором заходу була Наталія Клаунінг, директор з комунікацій Інституту Горшеніна
В обговоренні взяли участь Олександр Корнієнко, народний депутат України від партії “Слуга народу”, голова партії «Слуга , Ірина Верещук, народний депутат України від партії “Слуга народу”, міський голова Рави-Руської (2010—2015 рр.),  Роман Лозинський, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування народний депутат України від партії "Голос", Альона Шкрум, народний депутат України від ВО «Батьківщина».
Позицію Асоціації міст України представила радник Голови АМУ з муніципальних питань, народний депутат України (VII-VIII скликання) Оксана Продан.
 
 
 
 
 
 
 
Децентралізація - це створення належних умов роботи для органів місцевого самоврядування, надання можливостей громадам, максимальне наближення послуг до тих людей, які там проживають. Тому на чолі обговорення змін потрібно поставити саме мешканців громад і всі питання будуть вирішуватися апріорі. Для АМУ важливим є те, щоб повноваження, які зараз є в районних і обласних радах не залишилися в окружних радах. На сьогоднішній день велика кількість фінансів зосереджена на "верхах", а потрібно дати людям на місцях можливість розпоряджатися своїми коштами. Сьогодні, відповідно до Конституції України, держава бере участь у формуванні місцевого бюджету і цей зміст має бути закладений і в наступній редакції, - сказала Оксана Продан. 
Щодо інституту префекта, Оксана Продан зазначила, що АМУ близько чотирьох років боролася з попередньою редакцією закону саме в частині контролю і нагляду за громадами і наголосила, що Позиція Асоціації міст України незмінна - органи місцевого самоврядування мають право контролювати або правоохоронні органи або суд через свої представництва.
 
Повне відео доступне за посиланням.
Захід було організовано Інститутом Горшеніна при підтримці інтернет-портала LB.ua.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)