Державну політику в гуманітарній сфері обговорювали на засіданні Херсонської регіональної платформи

02 / Квітень, 2018
30 березня в Херсонському регіональному відділенні Асоціації міст України відбулося засідання регіональної платформи на тему: «Державна політика в гуманітарній сфері: законодавче забезпечення». Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У засіданні платформи взяли участь голови територіальних громад Херсонської області, представники профільних департаментів, відділів та управлінь освіти, медицини та соціального захисту населення, громадськості та ЗМІ, а також народний депутат України, перший заступник Голови Комітету з питань науки і освіти Олександр Співаковський.
Відкрила засідання виконавчий директор Херсонського РВ АМУ Лариса Оленковська, підкресливши вагому роль Асоціації у відстоюванні інтересів територіальних громад, зокрема, в частині формування законодавчої бази, котра б забезпечувала збалансований розвиток провідних соціально важливих галузей. Завдяки регіональним платформам та відкритому діалогові з народними обранцями є можливість розв’язуати чимало важливих для розвитку місцевого самоврядування питань та сприяти практичному впровадженню секторальних реформ, наголосила вона.
Олександр Співаковський ознайомив учасників з основними проблемами запровадження освітньої реформи — як в частині загальної середньої освіти, так і вищої. Йшлося, зокрема, про втілення в Херсонській області Програми розвитку людського капіталу, яка дозволить долати кадровий голод як на крупних бюджетоутворюючих підприємствах, де відчувається нестача фахівців робочих спеціальностей, так і в територіальних громадах, насамперед, об’єднаних. Також наголошувалося на необхідності розподілу відповідальності в умовах реформування місцевого самоврядування та системи освіти, важливості впровадження проектів, які б сприяли заохоченню молодих фахівців працювати в сільській місцевості, надання під це додаткових соціальних гарантій самими громадами.
 
Представники управлінь освіти звернули увагу на особливості реформування галузі, на проблемні аспекти утворення опорних шкіл. Особливо важко цього досягати в сільській місцевості. Своїми думками з цього приводу ділилися голови Музиківської та Станіславської сільських ОТГ Олександр Лейбзон та Володимир Желуденко, заступник начальника Департаменту науки та освіти облдержадміністрації Ніна Левенець, помічник начальника управління освіти Херсонської міської ради Тамара Верещака. Учасникам було представлено досвід Скадовського міського опорного навчального закладу, де навчається 1038 учнів. Озвучені успіхи, а також загострена увага на існуючих проблемах, зокрема, пов’язаних з автономізацією шкіл, непристосованістю доріг до підвезення учнів тощо. Обговорені додаткові джерела фінансування освітніх закладів для покращення їх матеріально-технічної бази, а, отже, й привабливості в конкурентних умовах здобуття освіти.
В обговоренні нормативної бази реформування медичної галузі та практичних кроків упровадження електронної медицини, процесів вибору лікаря взяла участь заступник директора департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Ліна Бондарева. Вона представила основні організаційні процедури, котрі сьогодні відбуваються в територіальних громадах, аби перевести бюджетні медичні заклади в статус комунальних некомерційних підприємств. Детально йшлося про діяльність госпітальних округів, автономізацію медзакладів, їх підключення до системи електронної охорони здоров'я та про майбутню співпрацю з Національною службою здоров'я в частині вибору лікаря та шляхи подальшого фінансування.
Про монетизацію пільг та неприйнятність такого навантаження, перекладеного на плечі місцевих бюджетів, розповіла заступник начальника управління соціального захисту Херсонської міської ради Лариса Ляшко.
На завершення учасники засідання узгодили спільне звернення до депутатів Верховної Ради України щодо найшвидшого вирішення  розглянутих питань.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)