06 / Грудень, 2019
У четвер, 5 грудня, відбулось розширене засідання Координаційної ради з питань реформування системи інституційного догляду. Відкрив засідання Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук. Він зазначив, що за 4 роки Уряд має вдвічі зменшити кількість інтернатів в Україні. На сьогодні в Україні функціонує 718 інтернатів, у яких перебуває 99,9 тис. дітей. З них більше 90% мають батьків.
 
"Сьогодні ми розробили моніторингові інструменти, які дозволяють у кожному окремому інтернаті країни відстежувати процеси реформування цієї сфери. Це дозволить нам у перспективі позбутись такого явища, як інтернати. Особливо розвиваючи сімейні та наближені до сімейних форми виховання. Тому важливо, що сьогодні на цій зустрічі є представники місцевого самоврядування, нам також потрібно посилювати співпрацю з ОТГ, адже лише спільними зусиллями ми зможемо досягнути цієї мети", сказала Міністерка соціальної політики України Юлія Соколовська
 
У засіданні взяли участь також заступники міністрів охорони здоров'я України та освіти і науки України, представники уряду, місцевого самоврядування та міжнародні партнери. У заході також взяв участь представник Асоціації міст України Миколюк Назар.
 
Асоціація міст України входить до складу цієї Координаційної ради та повністю підтримує деінституціалізацію в Україні!
 
Зазначаємо, що деінституціалізація - це процес реформування системи догляду за дітьми, заснований на принципі найкращих інтересів дитини, визнанні пріоритету сімейного виховання та шкоди таких форм догляду як дитячі будинки й інтернати.  У 2018 році припинили діяльність 26 інтернатів, з них:
- 14 ліквідовано;
- 12 реформовано в заклади середньої освіти.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)