Для представників міст та ОТГ Луганщини проведено практикум з питань надання послуг реєстрації місця проживання та створення електронного реєстру громади

27 / Грудень, 2017
26 грудня у місті Сєвєродонецьку Луганське регіональне відділення АМУ провело практикум на тему «Застосування законодавства в сфері реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання та створення електронного реєстру громади».
Захід відбувся в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)», який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У практикумі взяли участь Старобільський міський голова Яна Литвинова, керівники ЦНАП, адміністратори ЦНАП з міст Лисичанська, Рубіжного, Старобільська, Сватове, Кремінна, Щастя,  а також Чмирівської, Білокуракинської, Гірської, Красноріченської, Новопсковської, Привільської об'єднаних територіальних громад.
До учасників заходу з вітальним словом звернулася виконавчий директор Луганського регіонального відділення Асоціації міст України Наталя Бойко, яка розповіла про мету та завдання практикуму та акцентувала увагу на ролі АМУ в лобіюванні важливих для місцевого самоврядування законопроектів.
  
Модератором заходу виступила керівник Лисичанського ЦНАП Олена Литвинюк. Преш за все вона представила огляд ключових принципів і концептуальних підходів щодо реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання та створення електронного реєстру громади у законодавчому полі України. У ході навчання  також було висвітлено питання:
процедура реєстрації: консультації на рецепції, електронна черга, збір документів для реєстрації, процес реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання
інструменти автоматизації організаційних процесів в сфері надання послуг реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання, встановлення програмного забезпечення, проведення тренінгів для персоналу
зворотній зв'язок по процесу автоматизації, моніторинг та оцінка, як автоматизація впливає на якість роботи?
Під час практичної частини занять учасники розробили рекомендації щодо підвищення якості реєстраційної послуги.
Для подальшого підвищення якості надання послуг з реєстрації місця проживання потрібно систематично підвищувати якість реєстраційних даних. Це дозволить повною мірою використовувати потенціал для використання цих даних у наданні інших адміністративних послуг. Електронний реєстр територіальної громади, за умови повноти та достовірності реєстраційних даних, повинен стати основою надання інших послуг.
Після забезпечення повної достовірності електронних даних важливим є можливість обміну електронними даними за захищеними каналами електронного зв'язку з іншими державними організаціями, що надають адміністративні послуги. Необхідно розвивати обмін даними між організаціями (по запитам) без залучення персоналу.
Потрібно розглянути можливість повноцінного впровадження функціоналу з електронно-цифрового підпису в діючому програмному забезпеченні з метою забезпечення захищеності обміну електронними даними.
Розглянути можливість забезпечення дистанційного доступу до бази даних для уповноважених органів та створення віддалених робочих місць за наявності у них певних повноважень. У зв'язку з цим слід забезпечити безпеку каналів зв'язку та формалізації доступу до бази даних.
Дуже корисною і актуальною може бути практика регулярного обміну досвідом між  ЦНАПами Луганської області. Таким чином буде створена платформа з обговорення шляхів та пропозицій щодо підвищення якості надання послуг з реєстрації місця проживання.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)