Дніпропетровське РВ АМУ провело практикум щодо повноважень громад у сфері охорони культурної спадщини+ВІДЕО

06 / Травень, 2021
6 травня у Дніпропетровському РВ АМУ відбувся онлайн-практикум на тему: «Повноваження органів місцевого самоврядування у сфері охорони культурної спадщини та механізми їх реалізації». Захід організований в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Захід транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Дніпропетровсьького РВ АМУ та акаунті «ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон».
На початку заходу з вітальним словом виступила начальник управління культури, туризму, національностей і релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації Наталія Першина.
«Охорона культурної спадщини завжди була та є на сьогодні найактуальнішим питанням діяльності органів місцевого самоврядування, яке інколи сприймається, як велика проблема. Проте, культурна спадщина – це дієвий ресурс для розвитку територіальної громади. На сьогодні на території Дніпропетровської області зареєстровано близько 12 тисяч пам’яток, які виконавчі органи місцевих рад мають можливість використовувати для розкриття культурного, туристичного потенціалу громади», - зауважила Н.Першина.
Запрошений експерт Вікторія Чорномаз, заступник директора Дніпропетровського обласного центру з охорони історико-культурних цінностей у своєму виступі розкрила такі питання:
Розподіл та реалізація повноважень між органами державної влади та місцевого самоврядування у сфері охорони культурної спадщини.
► Аналіз нормативно-правових актів Дніпропетровської обласної державної адміністрації з питань охорони культурної спадщини.
 
Лідія Голубчик, директор Дніпропетровського обласного центру з охорони історико-культурних цінностей, заслужений працівник культури України, член Українського національного комітету Міжнародної ради з питань пам'яток і визначних місць (ІСОМОS) розповіла учасникам заходу про актуальні питання моніторингу та інвентаризації пам’яток в межах повноважень органів місцевого самоврядування відповідно до нової редакції Порядку обліку об’єктів культурної спадщини.
Наприкінці онлайн-практикуму учасники мали змогу отримати відповіді на хвилюючі питання у сфері охорони культурної спадщини від запрошених експертів.
Зокрема громади цікавилися:
Хто може бути балансоутримувачем пам’яток історії?
► Як бути зі збереженням пам'яток археології, які були розорені ще в радянські часи та на сьогодні візуально визначити їх на місцевості неможливо?
► Що робити з пам'ятками археології, не позначеними на державних актах землевласників?
► Як укладається охоронний договір?
 
Пропонуємо переглянути відео заходу


АМУ пропонує добірку практикумів, лекцій та вебінарів за тематикою діяльності органів місцевого самоврядування в нових умовах.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)