Донецьке РВ АМУ провело онлайн-практикум з питань земельних відносин+ВІДЕО

15 / Квітень, 2021
15 квітня у Донецькому регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся онлайн-практикум із застосування законодавства на тему «Регулювання проблемних питань при передачі земельних ділянок з місцевого та державного  фонду у власність територіальних громад». Захід організований в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Захід транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Донецького РВ АМУ та акаунті «ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон».
До заходу онлайн долучилося понад 30 учасників: посадовці та представники структурних підрозділів, що опікуються земельними питаннями в громадах.
Відкриваючи засідання, заступник виконавчого директора Донецького РВ АМУ Леонід Кисельов наголосив на актуальності теми практикуму та висловив сподівання, що організований захід допоможе представникам територіальних громад розібратися у законодавчих змінах.
Модератор заходу, в.о. директора ДП «Науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» Тетяна Медвецька ознайомила учасників з нормативно-правовою базою управління земельними ресурсами в територіальних громадах та останніми новаціями земельного законодавства. Експерт розповіла про передачу земель сільськогосподарського призначення із державної у комунальну власність та надала представникам громад методичні рекомендації з цих питань. Також присутні обговорили нюанси інвентаризації земель, переоформлення прав тощо.  
 
Під час практикуму детально розглянули тему «Земельні торги (аукціони) як інструмент наповнення місцевого бюджету». Т.Медвецька наголосла, що прибуток можна отримати, якщо активніше проводити аукціони з продажу прав на земельні ділянки. Адже за наявності конкуренції між покупцями, ціна продажу лоту на аукціоні може перевищувати стартову в кілька разів. Отже, учасники практикуму дізналися про процедуру підготовки лотів на земельні торги, як визначити виконавця торгів та оформити документацію із землеустрою, провести грунтові дослідження, виготовити технічні звіти з грунтових обстежень та скласти агрохімічний паспорт.
«Активне впровадження, підготовка та успішне проведення саме земельних торгів є  важливим критерієм відкритості та прозорості в діяльності муніципалітетів,  такі дії потенційні інвестори завжди сприймають позитивно. Відповідно, підвищується рейтинг інвестиційної привабливості громади», - наголосила Тетяна Медвецька.
Учасники заходу мали змогу в онлайн-режимі поставити питання та отримати вичерпні відповіді щодо особливостей управління земельними ресурсами.
 
Запис практикуму доступний за посиланням: https://zoom.us/.../kD0585oYtpunMl4OFi27lMIgDb12yjO7Stxa1...

АМУ пропонує добірку практикумів, лекцій та вебінарів за тематикою діяльності органів місцевого самоврядування в нових умовах.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)