Дискусії щодо змін до Конституції України в частині децентралізації тривають. АМУ бере участь

16 / Березень, 2020
13 березня пропозиції місцевого самоврядування, підготовлені в ході регіональних публічних дискусій, обговорили у колі науковців, конституціоналістів, народних депутатів України, експертів та лінгвістів.
Асоціацію міст України представляв аналітик Аналітичного центру АМУ Олександр Логінов.
Учасники дискусії основну увагу зосередили на питаннях:
  • системи адміністративно-територіального устрою
  • системи органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади
  • ресурсної бази місцевого самоврядування та його повноважень
  • моделі нагляду за відповідністю Конституції та законам України рішень органів місцевого самоврядування.
.
 
Нагадаємо, з 27 лютого по 6 березня в рамках Публічних консультації щодо змін до Конституції України в частині децентралізації в регіонах відбулися обговорення концептуальних пропозицій.
Учасниками інклюзивних публічних консультацій стали депутати від фракцій та профільних Комітетів Верховної Ради України, представники Уряду, Офісу президента України, дипломатичних представництв, асоціацій органів місцевого самоврядування, представники Ради Європи, міжнародних організацій, закордонні та вітчизняні експерти з питань децентралізації.
У консультаціях у всіх макрорегіонах взяли участь делегації від регіональних відділень АМУ – голови громад, виконавчі директори РВ АМУ та консультанти. Представники АМУ під час круглих столів презентували Концепцію АМУ щодо змін до Конституції в частині місцевого самоврядування та територіальної організації влади.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)