Галузевий форум з питань МЕР в рамках Всеукраїнської конференції «Культура і креативні індустрії як основа розумної стратегії розвитку малої території»

06 / Червень, 2019
6 червня у м. Тульчин Вінницької області розпочалася Третя Всеукраїнська конференція «Культура і креативні індустрії як основа розумної стратегії розвитку малої території». На захід прибули понад 150 представників з усіх регіонів України - голови ОТГ, очільники малих міст та селищ, керівники у галузі культури та економічного розвитку малих міст. 
Організатори Конференції - Міністерство культури України, Український центр культурних досліджень, Інститут культурної політики. Захід проводиться за сприяння Вінницької обласної державної адміністрації, Тульчинської міської ради, Асоціації міст України. 
В рамках Конференції проходить Галузевий форум з питань місцевого економічного розвитку, організований проектом «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Перед початком заходу відбулося урочисте погашення спеціальним поштовим штемпелем художнього конверту з ексклюзивною маркою, яку випустило Українське державне підприємство поштового зв’язку "Укрпошта" з нагоди проведення третього міжнародного фестивалю «OPERAFEST TULCHYN».
   
Робота конференції розпочалася з доповіді Директора директорату стратегічного планування і розвитку європейської інтеграції Міністерства культури України Ярослава Петракова на тему: "Культура та комфорт в громаді: переосмислюючи роль креативності для регенерації території". Він наголосив на необхідності забезпечення сталого розвитку громад та створення комфортних умов для усіх жителів громад.
Експерт АМУ з питань місцевого економічного розвитку Діна Серебрянська передала вітання учасникам Форуму від Виконавчого директора АМУ Олександра Слобожана та виступила з доповіддю на тему: «Культурна спадщина як економічний важіль розвитку територій. Перспективи, загрози та ревіталізація». Вона детально зупинилась на аспектах впливу децентралізації на культурне життя малих міст, проблемах дослідження та збереження культурної спадщини. Також Д. Серебрянська навела приклади громад, які змогли ефективно використати історико-культурний ресурс та спрямувати його на економічний розвиток регіону.
 
Почесним гостем заходу став Маркус Бадер, міський голова м. Роттенбух (Німеччина), який поділився досвідом використання історико-культурного туристичного ресурсу міста на прикладі громади Роттенбуха.
Директор директорату креативних індустрій Міністерства культури України Анастасія Образцова виступила з доповіддю на тему: «Кластерна модель розвитку креативних індустрій, як напрям смарт – спеціалізації регіонів».
В рамках Конференції заплановано роботу стратегічної сесії за участі 40 міських голів малих міст, що має на меті розробити основні заходи, індикатори та оцінку реалізації програми «Культурний розвиток громад до 2027 року».
 7 червня продовжиться робота конференції, під час якої відбудеться презентація концепції культурного розвитку громад до 2027 року, а також обговорення історій успіху (смарт-спеціалізація регіонів – креативні кластери).
По завершенню заходу учасники візьмуть участь у третьому Міжнародному фестивалі під відкритим небом «OPERAFEST TULCHYN».

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)