Гендерна рівність на місцевому рівні: виклики та можливості в Україні – семінар Ради Європи у Києві (ДОДАНО ПРЕЗЕНТАЦІЇ)

27 / Лютий, 2018
21-22 лютого в Києві пройшов семінар з обговорення викликів та можливостей в питаннях гендерної рівності на місцевому рівні в Україні, орагнізований Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи та Асоціацією міст України. Мета заходу — сприяння впровадженню гендерного підходу у діяльність органів місцевого самоврядування та, більш докладно, посиленню ролі національних асоціацій у підтримці їх членів у цьому напрямку.
Семінар організовано в рамках проекту «Посилення можливостей органів місцевого самоврядування» Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи. Проект спрямований на впровадження демократичних принципів в Україні шляхом покращення інституційних та лідерських здібностей місцевих обраних представників, а також шляхом поширення на національному рівні кращих практик місцевої демократії.
У семінарі взяли участь представники європейських асоціацій місцевих та регіональних влад, українські та міжнародні експерти.
На відкритті заходу з вітальними словами виступили Мортен Енберг, Голова Офісу Ради Європи в Україні, Представник Генерального секретаря Ради Європи з питань координації програм співробітництва Ради Європи, Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України, Оксана Продан, народний депутат, представник Голови АМУ у парламенті, Барбра Точе, Віце-президент Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, та Маріте Морас, Керівник відділу Департаменту співпраці та зовнішніх  відносин Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи.
 
Гендерна рівність досягається за умови, якщо чоловіки та жінки мають рівні права та можливості у всіх сферах суспільного життя, включно з участю в економіці та прийнятті рішень, а також, якщо однаково цінується та підтримується ставлення, прагнення та потреби чоловіків і жінок.
"Гендерна рівність – чому вона важлива на місцевому рівні?" - перша частина семінару, присвячена впровадженню гендерної перспективи у політиці на місцевому рівні для забезпечення доступу до та користі від державної політики для всіх громадян, що має впливати та повсякденне життя жінок і чоловіків. Учасники обговорили потреби щодо вирішення проблеми гендерної рівності на місцевому та регіональному рівнях, зокрема, у контексті впливу на розвиток місцевої демократії в цілому.
 
Друга тема — "Подолання гендерних стереотипів - сприяння гендерній рівності". Учасники обмінялися досвідом щодо розробки та реалізації стратегій гендерної рівності та впровадження гендерного підходу у різноманітних аспектах діяльності органів місцевого самоврядування.
Катерина Левченко, Урядовий уповноважений з питань гендерної політики (Україна), виступила з презентацією "Забезпечення впровадження принципу ґендерної рівності в політику та практику на місцевому рівні"(завантажити презентацію).
Сінікка Мікола, представник Асоціації фінських місцевих та регіональних влад (AFLRA), виступила з презентацією "Посилення гендерної рівності у муніципалітетах Фінляндії" (завантажити презентацію).
Семра Амет, представник секретаріату Мережі асоціацій місцевих влад Південно-Східної Європи (NALAS), виступила з презентацією "Сприяння гендерній політиці в діяльності асоціацій та органів місцевої влади. Кращі практики спілки асоціацій місцевих органів влади південно-східної Європи (NALAS)" (завантажити презентацію).

Вишня Бачановіч, експерт з гендерних питань з Сербії, виступила з презентацією "Gender mainstreaming at local level" (завантажити презентацію).

Кармен Кастельючіо, директор Офісу рівних можливостей при Асоціації італійських муніципалітетів (ANCI), виступила з презентацією "The experience of the Italian Municipalities and ANCI in the field of equal opportunities between women and men" (завантажити презентацію).
Біргітта Роос, представник міста Гетеборг (Швеція), виступила з презентацією "Why and how will we work with human rights, equal opportunity and gender equality?" (завантажити презентацію).

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)