27 / Лютий, 2020
24 лютого у представництві Світового банку в Україні відбулася нарада з трансформації вугільних регіонів України, у якій взяли участь голови шахтарських міст Донецького та Дніпропетровського регіонів.
Захід відбувся за участю Віце-прем'єра України - міністра розвитку громад та територій Дениса Шмигаля, представників Світового банку, представників міністерства енергетики та захисту довкілля України, експертів ДТЕК, а також керівника підгрупи «Енергетика та екологія» Групи Європейської Комісії з підтримки України Торстена Воллерта. Модератором виступила Юлія Усенко, голова Всеукраїнської агенції інвестицій та сталого розвитку.
Нарада організована за ініціативою Асоціації міст України. З пропозицією створити Робочу групу щодо трансформації вугільних регіонів АМУ звернулася до Мінрегіону  6 лютого. 
Асоціацію міст України на нараді представляли голова Донецького РВ АМУ, Донецький міський голова Олександр Лук'янченко та виконавчий директор Донецького РВ АМУ Юрій Бобров, який є керівником Секції шахтарських міст при АМУ.
 
    
На засіданні розглядалися питання фінансування пілотних проектів шахтарських міст з фільтрації (очистки) шахтної води, рекуперації тепла (теплові насоси). Обговорювалися також питання щодо зацікавленості стейкхолдерів у інвестуванні проектів з трансформації вугільних регіонів та ін. Зокрема, представники АМУ звернули увагу Віце-прем'єра на важливість узгодження спільних дій держави та Асоціації міст України у соціальних питаннях, у зв'язку з перспективним масовим закриттям державних шахт. 
 
    
 
 
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)