26 / Травень, 2020
26 травня відбулося перше спільне засідання робочих груп в онлайн-режимі в рамках проєкту «Налагодження якісного співробітництва між міськими та сільськими/селищними територіальними громадами», що реалізується Асоціацією міст України спільно з Програмою «U-LEAD з Європою» для Славутицької міської територіальної громади (Київська обл.), Любецької та Михайло-Коцюбинської селищних територіальних громад (Чернігівська обл.).
На початку засідання керівники робочих груп представили учасників від своїх громад. Оскільки після попередніх засідань громади отримали домашні завдання, то спершу експерт проєкту Руслан Фронц представив результати їх виконання. Зокрема, на основі пропозицій громад були запропоновані для остаточного затвердження ті напрямки, за якими відбуватиметься їх співробітництво. Представники громад-учасниць активно включилися в обговорення цих напрямків і ухвалили, що співробітництво буде спрямоване на розвиток туристичного потенціалу регіону. Для цього будуть створювати та підтримувати діяльність Туристично-інформаційного центру Дестинації (ТІЦ) «Славутич-Чорнобиль-Чернігівський регіон».
Учасники засідання підтримали пропозицію про те, що одним з напрямків діяльності ТІЦу має стати формування у мешканців громад-учасниць культури поводження з побутовими відходами, адже чисте довкілля та незасмічені вулиці - це один з чинників, який опосередковано впливає на позитивний розвиток туристичної привабливості Дестинації.
Експерт проєкту запропонував представникам робочих груп можливі форми співробітництва щодо створення ТІЦу. В ході обговорення, було ухвалено рішення про те, що ТІЦ буде розташований у м.Славутич, а в Михайло-Коцюбинській та Любецькій ОТГ будуть створені окремі робочі місця. Також були визначені сфери відповідальності Центру, зокрема:
  • моніторинг сфери надання туристичних послуг на території Дестинації «Славутич – Чорнобиль –Чернігівський регіон»;
  • створення туристичного продукту, формування та розвиток туристичного іміджу Дестинації;
  • впровадження ефективної маркетингової політики;
  • підтримка розвитку малого бізнесу у галузі туристичної інфраструктури;
  • проведення інформаційно-просвітницької кампанії щодо поводження з відходами.
На завершення засідання його учасники обговорили проєкт меморандуму про співробітництво територіальних громад. Окрім цього, робочі групи отримали домашнє завдання – підготувати напрацювання щодо ідей проєктної пропозиції, яка буде розроблена для громад згідно проєкту «Налагодження якісного співробітництва між міськими та сільськими/селищними територіальними громадами».
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)