Інструменти місцевого економічного розвитку – тема практикуму у Вінницькому РВ АМУ

30 / Липень, 2019
30 липня у Вінницькому регіональному відділенні Асоціації міст України пройшов практикум із застосування законодавства на тему: «Інструменти місцевого економічного розвитку». Захід проведено в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники: заступники голів територіальних громад, секретарі рад, начальники управлінь (відділів) економіки місцевих рад – членів Вінницького РВ АМУ.
Модератором заходу виступив голова громадської організації «Ресурсно-інформаційний центр «Громади Вінниччини» Андрій Кавунець
На початку практикуму виконавчий директор Вінницького РВ АМУ Владислав Філатов ознайомив учасників з діяльністю Асоціації міст України щодо відстоювання інтересів місцевого самоврядування та роботою над проектами нормативно-правових актів та реалізацією діючого законодавства. 
Під час практикуму модератор заходу А.Кавунець висвітив такі питання: 
  • Нормативно- правова база діяльності органів місцевого самоврядування в сфері стимулювання місцевого економічного розвитку. 
  • Інструменти сприяння розвитку та підтримки бізнесу.
  • Розвиток людського капіталу та ринку праці.
  • Сприяння організаційному розвитку, бізнесу та економіки громади.
  • Проектно/грантова робота, що сприяє місцевому економічному розвитку.
Відбулось обговорення необхідності розробки в громадах плану стратегічного розвитку, що позитивно впливатиме на місцевий економічний розвиток та на інвестиційний розвиток територій.
А.Кавунець відзначив: «В умовах реформи місцевого самоврядування ОТГ отримали значні повноваження, зокрема, щодо сприяння місцевому економічному розвитку, і тому дуже важливо отримувати знання щодо різноманітних практичних інструментів МЕР. Сьогодні ми спільно з представниками громад обговорювали як теорію – можливі форми та інструменти місцевого економічного розвитку, так і ділились практичним досвідом реалізованих заходів, адже багато громад вже мають певні напрацювання, і важливо поширювати ці практики. Окремо ми наголошували на необхідності налагодження системної і ефективної співпраці влади й бізнесу на місцевому рівні, що є запорукою успішного впровадження будь-яких потенційно можливих механізмів місцевого економічного розвитку».
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)