03 / Червень, 2020
3 червня Кабінет Міністрів України схвалив постанову «Про затвердження Порядку передачі в оренду державного та комунального майна».  Об’ємний та складний документ в останній редакції відобразив майже всі зауваження і пропозиції громад. Асоціацію міст України на засіданні представляв Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
«Асоціація міст України висловлює вдячність Кабінету Міністрів України, народним депутатам, Фонду державного майна України та всім залученим експертам і громадам, які брали участь у розробці такого об’ємного та важливого документу» – відзначив Олександр Слобожан.
За останні місяці місцеві бюджети несуть величезні збитки у зв’язку з неможливістю запуску оренди комунального майна по-новому. АМУ напрацьовувала ряд пропозицій до зазначеного документу і неодноразово направляла їх розробникам постанови.
Асоціація міст України спільно з Фондом державного майна України, експертами ДП «Прозорро.Продажі», представниками Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства, народними депутатами, опрацювала всі пропозиції і зауваження, отримані від муніципалітетів. Втім, єдина норма, яка пропонувалася, і на думку АМУ, є дуже важливою, не врахована – це норма «забезпечувального платежу». Для його впровадження виникає потреба доповнення і зміни до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» №157.
Кінцева редакція документу має бути оприлюднена наступного тижня на сайті Уряду.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)