10 / Вересень, 2020
9 вересня рішенням Уряду прийнято постанову про затвердження Положення про Раду з національної інфраструктури геопросторових даних та її склад. Рада з національної інфраструктури геопросторових даних – це колегіальний дорадчий орган при Кабінеті Міністрів України, який має консультативну функцію щодо визначення механізмів реалізації державної політики у сфері національної інфраструктури геопросторових даних. Головою Ради є Віце-прем’єр-міністр України-Міністр цифрової трансформації, членами Ради є представники центральних органів виконавчої влади, інших державних органів, Національної академії наук України, органів місцевого самоврядування та установ, підприємств та організацій, які мають досвід діяльності з геопросторовими даними.
Діяльність Ради матиме позитивний вплив на забезпечення ефективного прийняття органами державної влади та органами місцевого самоврядування управлінських рішень, що сприятиме задоволенню потреб суспільства в усіх видах географічної інформації.
Серед основних завдань Ради:
  • розроблення та подання пропозицій Кабінету Міністрів України у сфері національної інфраструктури геопросторових даних;
  • сприяння зменшенню дублювання геопросторових даних та метаданих у різних держателів даних;
  • сприяння забезпеченню належних умов користування геопросторовими даними органами державної влади, органами місцевого самоврядування та іншими користувачами;
  • розгляд річного звіту про функціонування та розвиток національної інфраструктури геопросторових даних;
  • сприяння розбудові інформаційної взаємодії між держателями даних.
Нагадаємо, раніше Президент України підписав Закон «Про національну інфраструктуру геопросторових даних». Асоціація міст України роз'яснювала необхідність прийняття Закону про геопросторові дані, а також брала участь у засіданнях профільного Комітету, насдилала пропозиції щодо його доопрацювання.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)