16 / Квітень, 2018
10 квітня Мінприроди разом із МОН починають збір заявок від українських шкіл для участі в екологічно-освітньому проекті «Компола». У 200 закладах, які відберуть за результатами конкурсу, встановлять компостери для переробки харчових відходів. Таке устаткування зможе утилізувати залишки їжі та інші побічні продукти роботи шкільних їдальнь.
Основна мета проекту – дати додатковий поштовх та ресурс українським школам для розвитку екологічної грамотності учнів, допомогти школярам отримати практичні навички, а не суто теоретичну інформацію щодо відповідального споживання.
Школи відбиратимуть за двома критеріями: мотивація, яку буде продемонстровано в креативному завданні, та відповідність технічним вимогам.
Для участі заклад має заповнити гугл-форму за посиланням:  https://goo.gl/SUFECK.
Ключовим критерієм під час відбору 200 шкіл-учасниць буде їх відповідність технічним вимогам проекту. Зокрема, важливим є:
  • наявність затіненої зони, безпосередньо на ділянці відкритого ґрунту, на огородженій території, де можна встановити компостер;
  • наявність ділянки, на якій розміщуватиметься компостер (на відстані не менше 2 метрів від стін, прилеглих будівель);
  • їдальня закладу має продукувати харчові відходи в загальному обсязі 10-20 літрів на добу (два повних відра). Орієнтовна густина харчових відходів – 370 кг/м3.  Серед них мають бути: очистки сирих овочів та фруктів; шкаралупа сирих яєць; заварка від чаю; залишки крупи чи каші без додавання масла;
  • заклад повинен мати можливість збирати для компостеру опале листя.
Збір заявок триватиме до 24 квітня 2018 року. Оголошення переможців відбудеться на початку травня 2018 року. Проект буде реалізовано за міжнародні кошти та за підтримки громадської організації «Україна без сміття».
Усі школи, що візьмуть участь у проекті, пройдуть навчально-практичний семінар та отримають інформаційні матеріали про компостування.
Довідка. Проект «Компола» започаткований київськими школярами Нікітою Шульгою та Софією-Христиною Борисюк. Після цього ідею підтримали Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак та Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Зараз проект вже успішно реалізований в 32 навчальних закладах у різних куточках України.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)