Kyiv Smart City: «Маршрути успіху» у столиці вивчають досвід розбудови розумного міста

11 / Вересень, 2018
11 вересня розпочався навчальний візит на тему «Київ – Smart City». Захід, який триватиме два дні, проводить Асоціація міст України в рамках загальнонаціональної програми обмінних візитів «Маршрути успіхів» Проекту USAID ПУЛЬС у співпраці з Київською міською радою.
У Києві зібралися близько 30 представників міст з 20 областей України. Серед учасників – міські голови, голови об’єднаних громад, заступники міських голів, керівники міських управлінь програмного та комп’ютерного забезпечення, інформаційних технологій.
Навчальний візит розпочався із засідання у Київській міській раді.
  
З вітальним словом до учасників звернувся Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан. Він висловив переконання, що представники громад  в ході візиту ознайомляться з цікавим досвідом Києва щодо впровадження «розумних» технологій у міську інфраструктуру і, повернувшись додому, зможуть передати нові знання своїм колегам. О.Слобожан підкреслив, що АМУ приділяє велику увагу діяльності, спрямованій на збирання та поширення кращих практик громад. Так, програма навчальних візитів «Маршрути успіхів» реалізується вже другий рік поспіль і охоплює усі сфери діяльності органів місцевого самоврядування – від ЖКГ до фінансів. Ці візити дуже популярні серед міст.  Програма демонструє успішний досвід вирішення місцевих проблем та впровадження реформ на місцевому рівні. Такі  історії успіху підтверджують, що рух у напрямку децентралізації є  правильним і його треба продовжувати.
Також Виконавчий директор АМУ запросив учасників візиту на Kyiv Smart City Forum 2018, який відбудеться 31 жовтня, а також взяти участь у Конкурсі «SMART МІСТО 2018», який проводиться в рамках Форуму.
  
Директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій  Київської міської ради та співкоординатор ініціативи Kyiv Smart City Юрій Назаров  перш за все передав учасникам навчального візиту вітання та побажання успішної роботи від Віталія Кличка, Голови АМУ, Київського міського голови.  Він також подякував Асоціації за діяльність з обміну досвідом та кращими практиками міст. «Асоціація міст України є рушійною силою комунікації між містами», - сказав він. Далі Ю.Назаров  виступив із презентацією «Київ – Smart City. Розумна цифрова інфраструктура міста» (завантажити презентацію).
В рамках навчального візиту учасники ознайомилися із роботою Контактного центру міста Києва 15-51. Його роботу презентувала директор Лариса Жукова. Це – відкрита інформаційна  платформа для киян, де вони можуть безкоштовно дізнатися будь-яку відкриту інформацію та залишити звернення, щоб вирішити проблему, яка їх турбує. Представники міст відвідали Центр та на власні очі побачили, як він працює.  
  

Далі навчальний візит продовжився відвіданням екстрим - парку «Х-парк».  Його засновник Юрій Зозуля розказав про оснащення парку цифровими сервісами - Smart-деревами на сонячних батареях та камерами відеоспостереження, які розміщені поруч з пам’ятками архітектури на території парку.

   

На Трухановому острові учасники ознайомилися з досвідом облаштування рекреаційної зони та впровадження інноваційних цифрових сервісів, серед яких, зокрема, система інтелектуального керування в’їзду, виїзду та пересування по території, а також забезпечення безпеки перебування. Представник Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій  Київської міської ради Едуадр Нестеров розповів колегам з інших міст, що на території острова встановлена система доступу на основі болардів та шлагбаумів одночасно. Крім того, діє диспетчерський пост, основним завданням якого є слідкувати за рухом та безпекою на території. На Трухановому острові розміщено понад 50 камер спостереження для запобігання порушень та своєчасного реагування на надзвичайні ситуації. Також там тестуються новітні системи фіксації швидкості – за допомогою стандартних радарів-детекторів та нова аналітична функція платформи (емпіричний вимір швидкості протягом всієї території острову). У планах Київської міської ради – встановити такі системи по всьому місту.  

Завтра навчальний візит продовжиться – його учасники вивчатимуть роботу міського центру обробки даних та проектну діяльність Kyiv Smart City Hub.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)