Механізми підвищення ефективності управління земельними ресурсами в громадах – тема практикуму в Херсонському РВ АМУ

31 / Січень, 2019
31 січня в Херсонському РВ АМУ пройшов практикум із застосування законодавства на тему: «Механізми підвищення ефективності управління земельними ресурсами в територіальних громадах. Проблемні питання у сфері земельних відносин». Захід організовано в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники – заступники голів органів місцевого самоврядування, в тому числі ОТГ, керівники підрозділів з управління земельними ресурсами та комунальним майном, головні спеціалісти з землекористування та фінансисти. Захід відкрила виконавчий директор Херсонського РВ АМУ Лариса Оленковська.
Модератором практикуму стала аналітик Аналітичного центру АМУ Тетяна Медвецька, яка розповіла про новації законодавства у сфері земельних відносин та особливості передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення з державної у комунальну власність ОТГ. «Відбулися принципові зміни повноважень в управлінні земельними ресурсами, що стосуються об’єднаних територіальних громад. Разом із отриманням довгоочікуваних повноважень довелося розв’язувати подеколи болючі питання, формувати бази даних, – зазначила Т.Медвевцька. – Зміни в законодавстві приймаються під пильним контролем АМУ, починаючи від етапу підготовки проектів, аби максимально врахувати інтереси місцевого самоврядування».
Начальник ДП «Центр державного земельного кадастру» – структурного підрозділу Держгеокадастру Олександр Карпенко поінформував, що внаслідок інвентаризації та передачі сільгоспземель станом на кінець 2018 року 26 ОТГ Херсонщини отримали у власність 2744 земельних ділянок загальною площею 33525 гектарів.
Заступник директора департаменту фінансів Херсонської облдержадміністрації Олена Гулько наголосила на необхідності розгляду на державному рівні питання щодо відтермінування введення в дію загальнодержавної нормативно-грошової оцінки землі сільгосппризначення за межами населених пунктів. У разі її застосування з 1 січня поточного року мінімальні втрати лише по єдиному податку четвертої групи до місцевих бюджетів по області складуть 90 мільйонів гривень. Про таку загрозу та неприпустимі втрати зазначали і представники громад.
Головний архітектор області, начальник управління містобудування та архітектури Херсонської ОДА Григорій Ходін розповів про законодавчі новації у сфері містобудування для органів місцевого самоврядування.
 
 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)