Механізми підвищення ефективності управління земельними ресурсами в територіальних громадах вивчали на практикумі в Івано-Франківському РВ АМУ

15 / Травень, 2019
15 травня в Івано-франківському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему «Механізми підвищення ефективності управління земельними ресурсами в територіальних громадах. Проблемні питання у сфері земельних відносин». Захід організовано в рамках проекту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. У заході взяли участь фахівці із земельних питань та юридичних служб органів місцевого самоврядування Прикарпаття.
Відкрив захід регіональний консультант з юридичних питань проекту «ПУЛЬС» Андрій Деркач, який наголосив на законодавчих аспектах у здійсненні управління земельними ресурсами в територіальних громадах.
Про механізми підвищення ефективності управління земельними ресурсами в територіальних громадах і проблемні питання у сфері земельних відносин присутнім розповів інженер-землевпорядник Роман Марковський, який виступив модератором заходу. А начальник управління Державного земельного кадастру головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області Володимир Андрушків зупинився на основних пріоритетах державної політики у сфері земельних відносин.
Заступник начальника відділу представництва департаменту правової політики Івано-Франківської міської ради Ігор Максимів поділився досвідом щодо судової практики вирішення земельних спорів, пов’язаних з недобросовісною поведінкою орендарів.
Підбиваючи підсумки заходу, Андрій Деркач підкреслив: «На цьому практикумі ми спробували поєднати питання судової практики і фахової діяльності щодо управління земельними ресурсами. Об’єднаним громадам було передано сільськогосподарські землі поза межами населених пунктів. Відповідно вони на сьогодні починають активно працювати з орендарями, які не завжди готові вести чесну гру і намагаються обійти законодавчі норми, чим спричинюють труднощі, у тому числі і фінансові, в ОТГ, оскільки вони не отримують тих коштів, які їм по праву належать. Цей захід дав можливість його учасникам ознайомитися з судовою практикою, яку має Івано-Франківська міська рада щодо відстоювання своїх інтересів у частині відшкодування коштів у разі відмови орендаря сплачувати орендну плату, не укладати договір тощо. З огляду на активність учасників практикуму цей варіант дуже цікавий, оскільки судова практика є цілком новою для ОТГ». 
 
 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)