Мери обласних центрів взяли участь у нараді Президента щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19.

23 / Березень, 2020
22 березня Президент України В.Зеленський провів велику селекторну нараду, присвячену питанням потреб регіонів для подолання кризи, пов’язаної з поширенням коронавірусу.
У нараді взяли участь усі голови ОДА, мери обласних центрів, Голова Асоціації міст України мер Києва Віталій Кличко, прем’єр-міністр Денис Шмигаль, керівник Офісу Президента Андрій Єрмак.
Глава держави закликав регіональних менеджерів об’єднатися заради недопущення поширення епідемії коронавірусу в Україні.
«Сьогодні існує два важливих моменти: це самоізоляція та подолання паніки. Будь ласка, пояснюйте людям, що карантин – це не жарти, й навіщо він потрібен, а також згуртуйтесь у цей нелегкий час, щоб показати спільну роботу влади, щоб захистити українців. Відкладіть убік політичну боротьбу. В єднанні – наша перемога», – зазначив Володимир Зеленський.
Глава держави повідомив, що задля координації зусиль та найбільш ефективної співпраці заради здоров’я українців такі селекторні наради з регіонами проводитимуться двічі на тиждень. Він закликав області та обласні центри скласти список проблем на місцях для їхнього спільного вирішення.
Володимир Зеленський також нагадав, що вже скоро очікується прибуття першого літака з Китаю із засобами захисту, тестами, які будуть розподілені по регіонах.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль закликав голів ОДА та міст долучати бізнес до закупівлі необхідної медичної бази та повідомив про співпрацю України з міжнародними партнерами з метою залучення додаткових технічних засобів, засобів індивідуального захисту медичних працівників. Він розповів, що проводиться моніторинг захворюваності та потреб державних закладів на основі інформації з місцевих лікарень. Це допоможе справедливо розподіляти ресурси, грамотно прогнозувати та робити замовлення у майбутньому. Голова Уряду повідомив, що планується створення Стабілізаційного фонду для боротьби з цією інфекцією та її наслідками в Україні.
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков закликав регіональних керівників вирішити питання продовольчих ринків, які несуть серйозні ризики поширення коронавірусу. Він розповів, що правоохоронні органи системно працюють над контролем дотримання карантину та самоізоляції, зокрема тими, хто повернувся з-за кордону.
Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко зауважив, що була видана постанова, яка передбачає, що всі українці з-за кордону мають заповнювати анкети. Ці дані передаватимуть на місця, й санітарні лікарі в регіонах консультуватимуть, а в разі необхідності – надаватимуть допомогу тим, хто прибув з іншої країни. Він також зазначив, що було визначено, які з медичних закладів слід перепрофілювати для боротьби з COVID-19.

До теми:

17 березня Голова АМУ В.Кличко звернувся до Президента України,
20 березня АМУ спрямувала до Мінфіну пропозиції змін до законодавства щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19.
Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів,  виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання (читати більше)
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)